2. - Българи в чужбина
  3. Рангелов влезе като резерва и спаси Макаби

Рангелов влезе като резерва и спаси Макаби

Българският национал се появи в игра малко след изтичането на първия час игра и взе дейно участие в атаката за изравнителното попадение на тима от Тел Авив

Българският национален нападател на израелския Макаби Тел Авив – Димитър Рангелов, се появи като резерва и спомогна на тима да не загуби домакинството си на Макаби Петах Тиква от 14-ия кръг на местния шампионат.

Бившият стрелец на Борусия Дортмунд остана на резервната скамейка в началото на срещата, но в  66-ата минута се появи за първи път на терена, откакто се завърна в Израел от лагера на България за приятелския мач със Сърбия.

Малко след влизането си в игра Рангелов можеше да изравни резултата, тъй като тимът му губеше с 0:1 преди той да стъпи на терена, но ударът му бе спасен от Петах Тиква.

В 84-ата минута обаче българинът изведе отлично Елиран Атар, който от своя страна подаде на Харис Медунжанин, а той фиксира крайното 1:1.След хикса Макаби Тел Авив остана четвърти във временното класиране с 26 точки в актива си.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)