2. - Българи в чужбина
  3. Сашо Тонев вкара страхотен гол и помогна на Лех да измъкне точка навън (видео)

Сашо Тонев вкара страхотен гол и помогна на Лех да измъкне точка навън (видео)

Отборът от Познан направи частичен обрат за 2:2 срещу Корона (Киелце)

Българският атакуващ полузащитник Александър Тонев отбеляза първия гол за своя Лех (Познан) при ремито 2:2 като гост на Корона (Киелце) в последна среща от 25-ия кръг на полската Екстракласа.

Тонев започна като титуляр и изигра 82 минути преди да бъде заменен. Корона поведе с 2:0 през първата част, но бившият играч на ЦСКА върна един гол в 55-ата минута и вдъхнови Лех за частичен обрат в края.

Централният нападател на Корона изведе домакините напред още в 4-ата минута на стадиона в Киелце. В самия край на полувремето защитникът Камил Кузера удвои аванса на Корона и резултатът на почивката бе 2:0.

Сашо Тонев играеше активно и усилията му бяха възнаградени в 56-ата минута, когато той се разписа за 2:1.

В 82-ата минута Тонев отстъпи мястото си на терена, а в продължението на мача защитникът Луис Енрикес донесе драматична точка за Лех, правейки 2:2.

В таблицата Лех (Познан) е на 6-то място с 39 точки, а Корона заема 4-та позиция с 42.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0