2. - Българи в чужбина
  3. Шок за Фиорентина и Димо Кръстев! Загубиха много болезнено титлата в Италия (ВИДЕО)

Отборът допусна поражение с гол в последната секунда срещу Лече

Фиорентина загуби болезнено шампионската титла на Италия на ниво Примавера. На финала срещу Лече „виолетовите“, с капитан българския талант Димо Кръстев, допуснаха поражение с гол в последната секунда.

Резултатът в редовното остана непроменен 0:0 и мачът влезе в продължения. В 120-ата минута Лече триумфира благодарение на гола на Емин Хасич.

По пътя към финала Фиорентина и Кръстев преминаха през Рома и Торино. Срещу „джалоросите“ българският футболист вкара ключово попадение за 3:3 в редовното време. Впоследствие римляните бяха отстранени.

През сезона Фиорентина спечели Суперкупата на Италия в тази възрастова група. На финала беше победен Интер на Никола Илиев. За Купата на Италия Димо Кръстев и съотборниците му отстъпиха на финала срещу Рома.

Титлата е трета за Лече след 2003 и 2004 година, когато в състава играеше Валери Божинов.

Въпреки загубата Димо Кръстев се представи добре. Той получи висока оценка, като в 82-рата минута беше много близо до гола. Ударът му обаче не се озова в мрежата зад Александру Борбей.