2. - Българи в чужбина
  3. Смениха Рангелов заради червен картон на вратар при реми на Люцерн

Смениха Рангелов заради червен картон на вратар при реми на Люцерн

Димитър Рангелов беше титуляр, но бе сменен в 69-ата минута, Люцерн измъкна 1:1

Българският национал Димитър Рангелов игра като титуляр за швейцарския Люцерн, който стигна до равенство 1:1 срещу Цюрих в мач от 20-ия кръг на местното първенство.

Резултатът беше открит още във втората на минута на двубоя, когато Ален Вис беше точен за 1:0 в полза на Люцерн.

Най-любопитното положение се получи в 67-ата минута, когато стражът на домакините Давид Цибунг фаулира противников футболист в собственото си наказателно поле и беше изгонен с червен картон, а резервният страж Михаел Ребер се появи в игра на мястото на Димитър Рангелов. Той не успя да улови удара от бялата точка на Матийо Беда, като французинът беше точен в 69-та минута за крайното 1:1.

Равенството остави Люцерн на осмо място в първа швейцарска дивизия, съставена от десет тима. Все пак, отборът на Рангелов е на осем точки от изпадащия Сервет.

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)