2. - Българи в чужбина
  3. Троаре наказа Терек, Благо с жълт картон (видео)

Троаре наказа Терек, Благо с жълт картон (видео)

Отборът от Грозни загуби с 1:2 от Кубан

Отборът на Терек (Грозни) допусна загуба от Кубан в среща от 23-ия кръг на Премиер лигата в Русия. Благой Георгиев изигра цял мач за домакините, които отстъпиха с 1:2. Националът на България си изкара и жълт картон в 75-та минута на мача.

Кубан поведе с гол на новото попълнение Ласина Траоре, който дойде през лятото от румънския Клуж (Напока). Той се разписа от дузпа за 0:1 в 28-ата минута. Само 4 минути по-късно Аслидаров засече едно центриране отдясно, вратарят на гостите Веленов изпусна топката и тя се търколи в мрежата за 1:1.

Отново Траоре обаче вкара втори гол за Кубан и донесе трите точки на гостите. След една изсипана топка в половината на Терек, Ферейра се размина фатално с топката в опит да изчисти и Траоре намери вратата за 1:2. До края Благой Георгиев, който беше изнервен от развоя на мача, получи жълт картон четвърт час преди края.

Така Терек остана 10-ти с 23 точки от 23 мача. Тимът е само на 4 точки над опасната зона. Кубан пък е на 8-ма позиция с 37 точки и е спокоен за оцеляването си.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)