3. ЦСКА е вицешампион на Русия, „българските” тимове в битка за оцеляване

ЦСКА е вицешампион на Русия, „българските” тимове в битка за оцеляване

Пет отбора могат да изпаднат преди последния кръг на руската Премиер лига

Изиграха се двубоите от предпоследния, 29-ти кръг на руската елитна Премиер лига.

След техния край стана ясно, че подгласник на шампиона Зенит тази година ще бъде отборът на ЦСКА (Москва), който спечели с 3:1 столичното дерби със Спартак и след ремито между осигурилият си титлата тим от Санкт Петербург и преследвача Рубин, си осигури сребърните отличия от надпреварата.

Ясно е също така, че битката за оцеляване ще се води между съставите на Алания (Владикавказ) – на Иван Иванов и Иван Стоянов, Амкар (Перм) – воден от Георги Пеев, Анжи (Махачкала), за който играе Тодор Тимонов, отборът на Благо Геогргиев – Терек (Грозни) и Криля Советов.

В несъстоялото се българско дерби от кръга, включващо два борещи се за оцеляване отбора – Алания и Терек, но не и контузения футболист на гостите от Грозни Благой Георгиев, двамата българи в редиците на домакините - Иван Иванов и Иван Стоянов, започнаха като титуляри и записах по 90 минути, въпреки че последният бе заменен в добавеното време.

Алания стигна до успеха с 2:1 след обрат, дошъл през второто полувреме, а победното попадение за домакините падна след изстрел с глава в гредата на Иван Иванов и добавка на Габулов в 77-мата минута.

Георги Пеев също игра цял мач за своя Амкар, който надделя с 3:1 над Спартак Налчик, а другият българин в редиците на домакините - Мартин Кушев, се появи на терена в 86-та минута.

Тодор Тимонов пък въобще не се появи в игра за Анжи Махачкала, при домакинското поражение с 1:2 от Сатурн.

Така, кръг преди края в дъното е ясно само, че Сибир изпадна, а останалите два отбора, които ще играят във втора дивизия, са някои измежду Терек Грозни (с 32 т.), Криля Советов (30 т,), Анжи (30 т.), Алания (29 т.) и Амкар (29 т.).

Десподов: Новите играчи са много важни

"Играхме много добре, но резултатът не беше това, което бихме искали", каза той след равенството с ПАО

Десподов влезе в края на дербито с Панатинайкос (ВИДЕО)

ПАОК загуби първи точки в Гърция след 0:0