2. - Българи в чужбина
  3. ЦСКА удари Попето и Кубан

ЦСКА удари Попето и Кубан

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов и неговият Кубан (Краснодар) загубиха с 1:3 от лидера в шампионата ЦСКА (Москва) в мач от 15-ия кръг на Премиер лигата

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов и неговият Кубан (Краснодар) загубиха с 1:3 от лидера в шампионата ЦСКА (Москва) в мач от 15-ия кръг на Премиер лигата. Българинът бе титуляр за тима си, но бе заменен в 70-ата минута. Докато бе на терена Попето пробва няколко далечни шута, но не сполучи. Два гола за ЦСКА вкара Ахмед Муса, а един добави Расмус Елм. За домакините се разписа Араз Озбилис от дузпа.

Резултатът бе открит от гостите в 35-ата минута, когато Дзагоев изведе отлично Муса и нигериецът преодоля Александър Беленов. В последната минута на полувремето реферът отсъди спорна дузпа за Кубан, след като Ибрахима Балде влезе в контакт с Игор Акинфеев. Зад топката застана Озбилис и не сбърка. В началото на втората част обаче гостите нанизаха бързи два гола, с което си подпечатаха успеха. Първо Муса се ориентира най-добре при една избита от вратаря топка и даде преднина на тима си, а скоро след това отличен далечен удар Расмус Елм направи 3:1.

Така ЦСКА вече има 36 точки на върха на подреждането - четири повече от втория Анжи, но и мач повече. Кубан пък е шести с 25.