2. - Българи в чужбина
  3. Твенте и Михайлов се изложиха в домакинството си срещу Рода

Твенте и Михайлов се изложиха в домакинството си срещу Рода

Холандският шампион завърши наравно 1:1 и пропусна възможността да увеличи разликата с втория ПСВ

Българският вратар Николай Михайлов и неговият Твенте направиха поредната си грешна стъпка по пътя за защита на титлата в Холандия, след като се изложиха в домакинството си на Рода Керкраде, завършвайки наравно 1:1. Националният ни страж изигра цял мач, но все пак не запази мрежата си „суха”.

Гостите успяха да открият  чрез Бодор в 77-ата минута. Малко по-късно обаче те останаха с човек по-малко, след като вратарят Прус бе изгонен.

Изравнителното попадение падна в 86-ата минута, когато Янсен се разписа от дузпа.

В 94-ата пък вече и двата отбора бяха с по десет души на терена, защото Росалес бе изгонен.

След успеха Твенте продължава да е лидер с 64 точки, но вторият ПСВ има мач по-малко и при победа ще оглави шампионата. Рода се намира на 7-ото място с 48.