2. - Българи в чужбина
  3. Твенте с шеста победа в Холандия, Михайлов запази вратата си без гол срещу Хееренвеен (ВИДЕО)

ПСВ Айндховен надделя с 3:0 над Фейенорд, Станислав Манолев не игра

Отборът на Твенте победи с минималното 1:0 като домакин Хееренвеен в мач от 6-ия кръг на холандския шампионат. Българският вратар на тима от Еншеде – Николай Михайлов, бе титуляр за своя отбор и остана на терена по време на всичките 90 минути.

Единственото попадение пък бе дело на Душан Тадич от дузпа в 59-ата минута на срещата.

Така Твенте продължава с великолепното си представяне в първенството от началото на сезона и е лидер в подреждането, като е с 6 победи от 6 мача и има 18 пункта. Хееренвеен се намира на 16-ото място с 3 пункта.

В друг мач от кръга ПСВ Айндховен победи с класическото 3:0 като домакин Фейенорд. Станислав Манолев бе на пейката на домакините, но не влезе в игра и остана резерва по време на целия двубой.

Иначе ПСВ Айндховен поведе в 63-ата минута след гол на Ола Тойвонен. Джеорджинио Вийналдум покачи на 2:0 в 73-ата, а крайното 3:0 бе оформено от Лусиано Нарсинг в 76-ата минута.

След тази победа ПСВ Айндховен се намира на 4-ото място в подреждането с актив от 12 точки. Фейенорд е 6-ти с 10 пункта.