2. - Българи в чужбина
  3. Валентин Илиев изгледа от пейката издънка на Стяуа

Валентин Илиев изгледа от пейката издънка на Стяуа

"Стелистите" загубиха с 1:2 у дома от Пандури, 3 червени картона бяха показани в мача

Отборът на Стяуа (Букурещ) загуби с 1:2 домакинството си на Пандури с 1:2. Гостите хвърлиха бомбата на кръга в мач, който ще се запомни с трите червени картона, показани от съдията. Българският национал Валентин Илиев остана резерва по време на целия мач.

Стуяа започна чудесно мача и нищо не подсказваше за предстоящата драма. Русеску посрещна по най-добрия начин едно центриране на Михай Костя и от малък ъгъл мощно забоде кълбото под гредата на гостите.

Пандури обаче не сведе глава пред фаворита и набързо показа зъби. В 9-ата минута гостите вече бяха изрвнили. Войкулет прониза Татарушану от 25 метра с хубав изстрел и неубедителна намеса на стража на „стелистите”.

Мачът бе обърнат в 18-ата минута. Тогава Латовчевич спря с ръка летящата към мрежата на Стяуа топка и бе изгонен от рефера с директен червен картон. Пинтили вкара от 11-метровия наказателен удар и направи 2:1 в 20-ата минута.

Това се оказа последният гол мача, но не и последния червен картон. 2 минути преди края Гардош от Стяуа бе изгонен, след като счупи крака на играч на Пандури. Играта бе спряна за повече от 10 минути, за да бъде изнесен футболистът от терена. Така Стяуа остана с 9 души и намали драстично шансовете си да стигне до точката.

В последните секунди на мача и голмайсторът Пинтили пое към съблекалните. Той бе изгонен с втори жълт картон в 13-ата минута на добавеното време, която се оказа и полседна.

След тази загуба Стяуа е на 7-мо място с 10 точки след 7 кръга. Пандури е 2-ри с 14 точки, само на една от лидера Динамо (Букурещ), който има мач по-малко.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)