2. - Българи в чужбина
  3. Вальо Илиев с цял мач и жълт картон при победа на Стяуа

Вальо Илиев с цял мач и жълт картон при победа на Стяуа

Съперникът на родния ЦСКА за влизане в групите на Лига Европа – Стяуа (Букурещ), записа важна победа в румънския шампионат, след като тази вечер се наложи с 2:1 над тима на Университатя Клуж. Срещата се игра на стадион „Астра” в Плоещ и бе от програмата на 3-ия кръг на Лига 1.

Българският национал Валентин Илиев, изигра цял мач за домакините, като се представи на високо ниво, въпреки че получи жълт картон в хода на двубоя.

Иначе Костеа изведе домакините напред в 15-ата минута, а Русеску удвои в 74-ата. Крайното 1:2 оформи Пеле в 76-ата минута.

След успеха Стяуа се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 7 точки, на 1 пред Университатя, която е 3-а.

В четвъртък отборът на Стяуа посреща родния ЦСКА в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.
В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)