2. - Българи в чужбина
  3. Васлуй с грешна стъпка в Румъния

Васлуй с грешна стъпка в Румъния

Отборът, където играят Живко Миланов и Станислав Генчев, отстъпи в гостуването си на Клуж

Един от борещите се за титлата в румънския шампионат тимове – Васлуй, където се състезават българите Живко Миланов и Станислав Генчев, стъпи накриво в гостуването си на Клуж от 28-ия кръг на първенството. Отборът на двамата наши футболисти загуби с 0:1 и по този начин остана на точка зад лидера ФК Тимишоара, който е и с мач по-малко.

Живко Миланов не попадна в групата на Васлуй за мача, а Станислав Генчев бе сред стартовите 11, но изигра само 30 минути и бе заменен.

Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 28-ата минута, когато Рикардо Каду реализира отсъдената за Клуж дузпа.

След загубата Васлуй е на второто място с 51 точки и продължава да се бори за спечелването на титлата. Клуж е осми с 38.