2. - Българи в чужбина
  3. Велизар с малко повече от час игра срещу киевския Арсенал, Зе Соарес се разписа

Велизар с малко повече от час игра срещу киевския Арсенал, Зе Соарес се разписа

Двата тима поделиха точките след 1:1 в мач от 27-ия кръг на украинския шампионат

Българинът Велизар Димитров игра 65 минути при домакинското равенство 1:1 на Металург (Донецк) срещу Арсенал (Киев) в мач от 27-я кръг на украинското първенство.

Бившият футболист на ЦСКА бе заменен от Данило. Първият гол в срещата бе дело на бразилеца Зе Соарес, който пристигна в Донецк от столичния Левски.

Кариоката се разписа в 32-ата минута, но гостите успяха да изравнят четири минути преди края на първото полувреме чрез Старгородски, който реализира от дузпа.

Четвърт част преди края на двубоя, голмайсторът Соарес бе заменен от бившето крило на ЦСКА Грегъри Нелсън.

След мача Металург остава на седмо място в класирането с 38 точки, а Арсенал е на пета позиция с 42.

ПАОК загуби дербито на Солун, Десподов влезе от пейката (ВИДЕО)

Арис спечели с 1:0