2. - Българи в чужбина
  3. Велизар се контузи при драма срещу Динамо (Киев)

Велизар се контузи при драма срещу Динамо (Киев)

Българинът игра до 73-та минута, когато се контузи и бе изнесен на носилка

Българският футболист на Металург (Донецк) Велизар Димитров игра почти цял мач при загубата с 0:1 от Динамо (Киев). Сблъсъкът бе част от 19 кръг на украинската Премиер лига, а победата за Динамо бе задължителна. С 3-те точки тимът от Киев запази лидерската си позиция и е с 49 точки пред Шахтьор (Донецк) с 48.

През целия двубой Металург игра равностойно на именития си съперник, но недостатъчна концентрация на гостите ги лиши от равенството. През първото полувреме двата отбора демонстрираха не особено високо темпо на игра и чисти голови ситуации нямаше.

Втората част започна с предимство за Металург, но Димитров и компания не успяваха да измислят нещо различно, което да им донесе попадение. Около петнадесет минути преди края на двубоя бившият играч на ЦСКА се контузи в опит за отнемане на топка. Той бе изнесен на носилка и Металург загуби и малкото си креативна игра в централната зона на игрището.

В 89-та минута Вукойевич успя да вкара за Динамо след като бе оставен да се обърне и да стреля от рамките на наказателното поле на състава от Донецк. Така тимът на Димитров остава на 8-та позиция с 26 точки - на 4 от зоната, даваща право участие в квалификациите за групите на Лига Европа.

Димитров изигра 75-ият си мач за Металург преди броени дни (25 ноември) в срещата с Ворскла, спечелена с 6:3.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)