2. - Балкани
  3. Клуж взе дербито в Румъния - 1:0 над Унирея

Клуж взе дербито в Румъния - 1:0 над Унирея

Единственият гол в мача бе дело на Траоре в 42-ата минута

Отборът на Клуж направи много важна крачка към титлата в Румъния, след като днес победи с минималното 1:0 Унирея Урзичени. Единственият гол в мача бе дело на Траоре в 42-ата минута. Като цяло участникът в Шампионската лига Унирея владееше инициативата, но играчите на Клуж успяха с няколко добри атаки да стигнат до трите точки.

В 15-ата минута Апостол отправи много опасен изстрел, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Клуж. Седем минути по-късно защитникът на домакините Брандан стреля от 7-8 метра, но вратарят Кларо успя да улови. В 24-ата минута Муресан стреля от границата на полето, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Арлаускис.

В 33-ата минута Брандан отново стреля опасно към вратата на Клуж, но този път ударът му мина встрани от целта. Полувремето отиваше към нулево реми, но в 42-ата минута Траоре разстреля вратаря на Унирея – 0:1.

В 48-ата минута Дика бе близо до втори гол, но ударът му от 30 метра бе отразен от Арлаускис. Двайсетина минути по-късно влезлият като резерва Леонардо проби през центъра на терена, излъга няколко бранителя и подаде на Коне, но последният не успя да засече топката във вратата.

До края на мача играчите на Унирея се опитаха да стигнат поне до ремито, но вратарят на Клуж Кларо направи няколко много добри спасявания.

След тази победа Клуж се изкачи на 1-ото място с 37 точки, докато Унирея заема втората позиция с три точки по-малко.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.