2. - Балкани
  3. Олимпиакос тръгна с пестелива победа срещу АЗ Алкмаар

Олимпиакос тръгна с пестелива победа срещу АЗ Алкмаар

Гръцкият Олимпиакос победи с минималното 1:0 гостуващият тим на АЗ Алкмаар в мач от Група „Н” на Шампионската лига. Единственият гол в срещата отбеляза нападателят Василис Торосидис в 79-ата минута, след добро центриране на мароканския полузащитник Заири

Гръцкият Олимпиакос победи с минималното 1:0 гостуващият тим на АЗ Алкмаар в мач от Група „Н” на Шампионската лига. Единственият гол в срещата отбеляза бранителят Василис Торосидис в 79-ата минута, след добро центриране на мароканския полузащитник Заири.

Шампионът на Гърция в 11 от последните 12 издание на местния шампионат Олимпиакос прие тима водения от Роналд Куман АЗ Алкмаар. Холандският състав бе амбициран да ознаменува участието си в груповата фаза на Шампионската лига с победа, при положение че часове преди началото на мача в лагера на гърците бяха предприети сериозни рокади. Наставникът Темури Кецбая бе уволнен след едва няколко месеца начело на Олимпиакос. Неговото място временно зае сръбският скаут Божидар Бандович.

Първата част протече при бавно темпо, а интересните положения пред двете врати бяха малко и силно раздалечени едно от друго. И двата тима бяха възприели тактика за минимизиране на риска, което оправда и слабата активност пред противниковите врати. След нервното начало Олимпиакос се установи в собствената си половина и притесняваше съперника главно по дясното крило чрез мароканеца Джауад Заири. Футболистите на АЗ също бяха предпазливи. Като най-опасни в гостуващия отбор се отличиха Муса Дембеле и Мунир Ел Хамадауи.

Продукцията след паузата не блестеше с нищо по-различно от първата част. През второто полувреме все по-силно започнаха да преобладават нарушенията, поради което на няколко пъти реферът Виктор Касаи прибягна до тефтерчето си.

Въпреки пестеливата игра срещата успя да излъчи победител. В 79-ата минута единственото попадение отбеляза защитникът Василис Торосидис. Основна заслуга за решаващия гола имаше мароканския халф Заири, който не спря да тормози отбраната на АЗ през целия мач. Заири центрира към бялата точка, а там необезпокояван над всички се извиси Торосидис, който се разписа с глава за 1:0.

В крайна сметка до гостите не успяха да постигнат изравнителен гол и дебютираха в Шампионската лига със загуба. Олимпиакос постигна ценна и трудна победа предвид нестабилността на ръководно ниво в отбора.