2. - Балкани
  3. ПАОК с изключително важна победа над Олимпиакос в битката за Шампионската лига в Гърция

АЕК надигра драматично Арис с 4:2 в другия мач от плейофите

ПАОК спечели три точки в плейофа за второто място на гръцката Суперлига. Тимът победи в изключително важен мач Олимпиакос с 1:0 с гол на Златан Муслимович в 11-ата минута.

Така гръцкият гранд е в сериозна опасност да не участва в Шампионската лига следващия сезон, тъй като е три точки зад ПАОК в борбата.

В другия мач от плейофите АЕК победи с 4:2 Арис в изключително драматична среща. Рафик Джебур изведе домакините напред в 11-ата минута, но в 27-ата отборът остана с човек по-малко и гостите получиха голямо предимство. Арис обаче „върна жеста” в 39-ата минута.

Срещата стана още по-странна, когато в 54-ата минута АЕК остана с 9 човека, след като Себастиян Сая получи директен червен картон. В 56-ата минута Хавиер Кампора изравни, а 72-ата Арис сякаш щеше да вземе победата, след като Еди Джонсън направи 2:1 за гостите.

Макар и с 9 човека обаче, домакините се вдигнаха и вкараха нови два гола. Леонардо и Скок от дузпа обърнаха мача до 3:2, а в 80-ата минута и Арис остана с 9 души на терена, след като Кампора също бе изгонен.

С още един гол в 84-ата минута бразилският халф Леонардо сложи край на спора.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.