2. - Балкани
  3. Политехника удари с 1:0 раздирания от криза Стяуа и затвърди третата си позиция в Румъния, гостите седми

Отборът на Политехника (Тимишоара) постигна ценна домакинска победа с 1:0 над Стяуа (Букурещ) в среща от 32-ия кръг на първенството в Румъния. Така отбоът запази третото си място в тежката битка в местното първенство. Стяуа пък падна на 7-о място в класирането и има минимални шансове да се класира за евротурнирите, след като до края на първенството има да изиграе само още два мача.

Освен това гостите в момента нямат и треньор и тази позиция почти се заема от всеизвестния президент на клуба Джиджи Бекали.

Домакините владееха инициативата през по-голяма част от мача и заслужено стигнаха до ценните три точки.

Мачът започна с натиск на Тимишоара, а още в началните минути Карамян стреля от границата на полето, но вратарят на Стяуа Запата успя да улови топката. Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Голански в 19-ата минута, но Пантилимон успя да изби удара му.

В 32-ата минута логичното се случи и Политехника поведе в резултата. След далечен пас към Уинстън Паркс, той овладя топката, преодоля двама бранители и разстреля Запата за 1:0. До края на полувремето Станчу можеше да отбележи втори гол, но ударът му от 25 метра мина покрай вратата.

Втората част започна с лек натиск на Стяуа, а удар с глава на Гионеа в 49-ата минута бе избит от Пантилимон. Две минути по-късно Гоян стреля с глава, но ударът му мина над гредата. След тези две взривоопасни атаки за гостите темпото спадна, а опасните положения пред двете врати бяха истинска рядкост.

Чак в заключителните минути на двубоя двата отбора се събудиха от обзелата ги летаргия, а удар на Агунбиаде мина на сантиметри от вратата на Стяуа.

В класирането на Румъния води Динамо Букурещ с 65 точки, пред Унирея Урджени с 63 и Политехника с 61. Стяуа заема 7-ото място с 52 т.

До края на първенството в Румъния остават три кръга.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.