2. - Балкани
  3. Румъния: Унирея завърши наравно 1:1 с Рапид вкъщи, Пандури, Тимишоара и Динамо с домакински победи

Отборите на Унирея Урджени и столичния Рапид не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в дербито на 24-ия кръг на румънската Лига 1. Двубоят се игра на стадиона на Унирея и бе от голямо значение за домакините, които се борят за титлата. В срещата на борещите се за оцеляване, тимът на Пандури успя да вземе ценна домакинска победа с 1:0 над отбора на Газ Метан Медиас. Изненадата на първенството – Тимишоара се наложи като домакин над Университат Крайова с 1:0. В последната среща за деня, лидерът Динамо (Букурещ) не срещна трудности, побеждавайки като домакин с 4:1 тима на Станислав Генчев – Васлуй. Българинът влезе в игра на полувремето, но и той не успя да помогне на тима си при разгромната загуба.

Отборите на Унирея Урджени и столичния Рапид не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 в дербито на 24-ия кръг на румънската Лига 1. Двубоят се игра на стадиона на Унирея и бе от голямо значение за домакините, които се борят за титлата.

Гостите излязоха първи напред в резултата чрез Андраде, който отбеляза в 23-ата минута. Изравнителното попадение бе дело на Биаско в 69-ата минута и въпреки, че гостите бяха с човек по-малко от 67-ата минута, домакините не успяха да стигнат до така желаната победа.

След това равенство домакините заемат 3-а позиция в класирането с актив от 46 точки, колкото има и вторият Тимишоара и е на три от лидера Динамо (Букурещ). Гостите от Рапид запазиха 6-о си място, като вече имат 39 спечелени точки.

В срещата на борещите се за оцеляване, тимът на Пандури успя да вземе ценна домакинска победа с 1:0 над отбора на Газ Метан Медиас, като се изкачи на 12-а позиция и вече има 28 точки в актива си, като е на 5 от зоната на изпадащите. Гостите от своя страна са на 16-о място с 21 точки, на 4 от спасителния бряг.

Изненадата на първенството – Тимишоара се наложи като домакин над Университат Крайова с 1:0, като голът бе дело на Карамян в 49-ата минута. С тази победа домакините се изкачиха на 2-а позиция с актив от 46 точки, колкото има и 3-ят Унирея, като са на 3 точки зад лидера Динамо.

В последната среща за деня, лидерът Динамо (Букурещ) не срещна трудности, побеждавайки като домакин с 4:1 тима на Станислав Генчев – Васлуй. Българинът влезе в игра на полувремето, но и той не успя да помогне на тима си при разгромната загуба.

Домакините излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато Никулае хладнокръвно изпълни дузпа. В 58-ата минута Кану от гостите бе изгонен за втори жълт картон и задачата на неговите съотборници стана още по-тежка. В 79-ата Никулае вкара за 2:0, а в 81-ата гостите намалиха чрез Темванйера. В 88-ата Зику отново направи преднината на Динамо 2 гола, а в даденото от съдията продължение Никулае оформи своя хеттрик и крайното 4:1.

След тази победа отборът на Динамо остана начело в класирането с актив от 49 точки, докато гостите от Васлуй се намират на 8-а позиция с 38 спечелени точки.

Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.