2. - Балкани
  3. Сивасспор и Бешикташ завършиха 1:1 в дербито и заплетоха още повече възела на върха

Дербито между първия и втория в турската Суперлига Сивасспор и Бешикташ завърши наравно 1:1, като по този начин още повече заплетоха възела в първенството.

Двата тима изиграха много равностоен мач на стадиона в Сивас и заслужено поделиха по една точка. Първото полувреме мина без много опасности пред двете врати, а в 50-ата минута Тюм се възползва от центриране пред пеналта на гостите и с глава простреля Рюстю – 1:0.

Радостта на лидера обаче бе кратка. Шест минути след гола на Тюм, Юсуф Шимшек проби в половината на Сивасспор и подаде перфектен пас към Тело, който матира Петкович за 1:1. До края на мача истанбулският тим бе настойчив и можеше да си тръгне с трите точки при по-голяма концентрация на Нобре и Делгадо, които имаха добри положения.

Така Сивасспор остана на първо място с 50 точки, Бешикташ е втори с една точка по-малко, третият Трабзонспор има 46, Фенербахче е с 44, колкото има и 5-ият Галатасарай, но „жълто-червените” са с мач по-малко и при победа ще окупират третото място.
Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.