2. - Балкани
  3. Стандард (Лиеж) прати в ужас "Спирос Луис" и цяла Гърция

Стандард (Лиеж) прати в ужас "Спирос Луис" и цяла Гърция

Белгийският тим победи с 3:1 Панатинайкос в Лига Европа

Белгийският Стандард (Лиеж) шокира стадион „Спирос Луис” и цяла Гърция. Възпитаниците на Доменико д’Онофрио победиха с 3:1 Панатинайкос като гост в първа среща от 1/8-финалите на Лига Европа.

ПАО, които отстраниха намиращия се в отлична форма Рома, за да играят в тази фаза на надпреварата, този път бяха безсилни пред тактическата дисциплина и класата на отбора от Лиеж.

Още до 16-ата минута Стандард поведе с 2:0 чрез Витзел и Йованович, а в началото на второто полувреме Винтра намали. След отлична атака в 74-ата минута обаче Де Камарго смълча феновете на „детелините”, оформяйки крайното 3:1.

През следващата седмица двата тима играят реванш в Белгия.

Още във 2-ата минута на мача домакините на два пъти бяха близо до отбелязване на гол. Сисе не успя да вкара от пряк свободен удар, а в последствие и Рукавина не бе точен.

В 8-ата минута обаче „Спирос Луис” бе шокиран. Мбокани центрира, Витзел скочи най-високо и с глава прати топката в мрежата за 1:0 в полза на гостите от Белгия. ПАО се опита да отвърне на удара, но след нова греша 8 минути по-късно допусна ново попадение.

Вратарят на гърците Галинович се опита да пресече пас на Делфур, но не успя и бъдещият играч на Ливърпул Йованович вкара хладнокръвно за 2:0. Малко по-късно обаче Делфур се контузи и на негово място в игра се появи Карсела-Гонсалес.

Играчите на Панатинайкос се хвърлиха в атаки. До края на първата част Сисе и Лето бяха близо до намаляване на резултата, но Болат бе на мястото си.

Втората част започна по най-добрия начин за домакините. 3 минути след подновяването на играта резервата Карагунис намери в пеналта Винтра и той с глава върна „детелините” в мача – 1:2. Смените на треньора Никос Ниоплиас – Карагунис и Салпингидис, освежиха играта на гърците и те започнаха все по-често да застрашават вратата на Стандард.

Гостите чакаха своя шанс и в 74-ата минута нанесоха своя удар след прекрасна контраатака. Йованович изведе Де Камарго и той се оказа в прегръдките на своите съотборници. ПАО отново натисна като този път бразилският халф Жилберто бе близо до попадението.

В заключителните секунди на мача Шимао получи втори жълт картон и напусна преждевременно игралното поле. Резултатът обаче остана непроменен. 3:1 в полза на гостите от Белгия и шок за гранда от Атина. Реваншът е следващата седмица в Лиеж.

Панатинайкос – Стандард (Лиеж) 1:3

(0:1) Витзел 8’
(0:2) Йованович 16’
(1:2) Винтра 48’
(1:3) Де Камарго 74’

ПАО: Галинович; Винтра, Сариеги, Канте, Дарлас; Шимао, Жилберто Силва, Рукавина (71’ Христодулопулос), Нинис (46’ Карагунис), Лето (46’ Салпингидис); Сисе;

Стандард: Болат; Камосато, Виктор Рамос, Сар, Гершон; Дефур (21’ Карсела-Гонсалес), Никаис (67’ Мангала), Витзел, Де Камарго, Йованович (79’ Далма); Мбокали

Жълти картони: Сариеги, Шимао, Винтра, Карагунис (П); Болат, Сар, Йованович, Гершон (С);
Втори жълт, червен картон: Шимао (90’)
Стадион: „Спирос Луис”, Атина
Съдия: Крейг Томпсън;
Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.