2. - Балкани
  3. Стяуа и Динамо поделиха точките в първото дерби на 30-я кръг в Румъния

Стяуа и Динамо поделиха точките в първото дерби на 30-я кръг в Румъния

Столичните Стяуа и Динамо не се победиха в първата дерби среща на 30-я кръг от румънското футболно първенство. След не особено интересни 80 минути домакините успяха да поведат в резултата, но секунди преди края златната резерва Клаудиу Нукулеску върна Динамо в мача. В крайна сметка съставите и най-вече Стяуа трябваше да съжалява за пропусната възможност да достигне лидерите Динамо и Униреа Урзичени в борбата за зона Шампионска лига. След днешното равенство Клуж и Универсиатеа Крайова разполагат с добри шансове да съкратят преднината на Тимишоара и Стяуа

Столичните Стяуа и Динамо не се победиха в първата дерби среща на 30-я кръг от румънското футболно първенство. След не особено интересни 80 минути домакините успяха да поведат в резултата, но секунди преди края златната резерва Клаудиу Нукулеску върна Динамо в мача. В крайна сметка отборите, и най-вече Стяуа, трябваше да съжаляват за пропусната възможност да достигнат лидерите Динамо и Униреа Урзичени в борбата за зона Шампионска лига. След днешното равенство Клуж и Универсиатеа Крайова разполагат с добри шансове да съкратят преднината на Тимишоара и Стяуа.

Стяуа и Динамо закономерно и без особени рискове си поделиха първото полувреме. Двата тима изиграха спокойни първи 45 минути като основните опасности пред двете врати бяха сътворени след продължителни разигравания, които в повечето случаи завършваха с изстрели извън рамките на вратата. Най-опасната ситуация дойде след добре изпълнен пряк свободен удар на десятката на Стяуа Дайро Морено. Колумбиецът имаше шанса да открие резултата в 37-ата минута, но силният му изстрел срещна напречната греда на Флорин Матаче. Като цяло домакините бяха по-активният от двата тима, но натискът им през първата част не доведе до положително изражение на резултата.

След час игра подходът на Стяуа не бе претърпял големи изменения. Минути преди да бъде заменен Михайца Плешан подложи на изпитание рефлексите на стража на гостите, но 30-метровата дистанция, от която се случи това се оказа прекалено голяма за нещо по-интересно.

С напредване на времето футболистите на Мариус Лакатуш се установиха по-продължително в противниковата половина, докато все по-сгъстяващата се отбрана на лидера в румънската Първа лига не се поддаде под натиска на дейните Дайро Морено и Богдан Станку. Самотният централен нападател на Стяуа Пантелис Капетанос, който е и топреализаторът на клуба с 10 гола, остана точно такъв през голяма част от игровото време и почти не загатна за присъствието си.

Стяуа все пак достигна до преднина в резултата. Това се случи в 82-ата минута, когато удар на полузащитника Ерик Бикфалви бе отклонен от Козмин Моци. Попадението все пак бе записано на името на Бикфалви, което е и първо в първенството за 21-годишния халф. Символичните гости не се бяха отказали да се борят за първото си място, което показаха в 88-ата минута. Равенството бе възстановено благодарение на златната резерва Клаудиу Никулеску, който се бе озовал непокрит в близост до вратата на Робинсън Сапата. Нападателят, играещ в едва десетия си мач през сезона, не допусна грешки и със силен шут изравни за 1:1.

След срещата от 30-я кръг Стяуа продължава да бъде четвърти с 52 точки, докато Динамо стъпи накриво в похода си за титлата в Румъния. Играчите на Мирча Редник разполагат с актив от 62 точки, а близко преследващият Урзичени е с 59 и с мач по-малко, поне през следващите 18 часа .
Алберт Риера пристигна в Гърция

Испанският полузащитник, Алберт Риера, пристигна днес в Гърция и се очаква до няколко часа да подпише договор с местния Олимпиакос

Малкият Пандев дойде в Славия

Братът на звездата на Интер Горан Пандев дойде в Славия и ще се опита да вземе свободното място в атаката на отбора

Уволниха треньора на ПАОК

Гърците бяха победени от ЦСКА в Германия

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.