2. Баскетбол
  3. Американките биха Канада и се класираха на полуфиналите

Американките биха Канада и се класираха на полуфиналите

Олимпийският и световен шампион САЩ разгроми Канада с 91:48 точки и се класира за полуфиналите на турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Лондон. Американките продължават без загуба до момента на олимпиадата.

На полуфиналите САЩ ще играе с победителя от мача между Австралия и Китай. Тимът от Австралия загуби спора за златните отличия на последните три олимпийски игри от САЩ. Диана Таураси записа 15 точки за американките, които нямат поражение в 39-ти пореден двубой на олимпийски игри. Ким Смит записа 13 точки за отбора на Канада, който няма успех над САЩ от 1975-та година насам. САЩ спечели бронзовите медали в Барселона 1992-ра година, а на следващите четири олимпиади станаха шампион. Американките имат рекордните 56 победи и 3 загуби от въвеждането на женския баскетбол в олимпийската програма през 1976-та година.

Срещи от четвъртфиналите на турнира по баскетбол за жени на
олимпийските игри в Лондон:

САЩ - Канада - 91:48 (19:8, 23:13, 26:10, 23:17)

по-късно днес:
Австралия - Китай
Турция - Русия
Франция - Чехия

САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола

Отборът на САЩ защити олимпийската си титла в баскетбола при мъжете, след като надви игралия достойно тим на Испания със 107:100 във финала

Русия грабна бронза в мъжкия баскетбол

Русия спечели бронзовите медали от олимпийския баскетболен турнир при мъжете, след като в спор за третото място се наложи с 81:77 точки над Аржентина

ФИБА обмисля ограничение на възрастта в олимпийския баскетбол

ФИБА Свят обмисля да въведе ограничение за възрастта на играчите в олимпийския баскетболен турнир при мъжете

Баскетболистките на САЩ спечелиха пета поредна олимпийска титла

Американките триумфираха общо за седми път в историята си след 86:50 срещу Франция

Австралийките биха Русия и се окичиха с бронзовите медали в Лондон

Олимпийският вицешампион от Пекин'2008 Австралия спечели бронзовите медали в турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Лондон.

САЩ отвя Аржентина и се класира за финала на баскетболния олимпийски турнир

Американците ще спорят за златото с Испания в повторение на финала от Пекин през 2008-ма

Испания обърна Русия и ще играе на финал

Това е втори пореден финал за Пау Гасол и компания

Леброн Джеймс стана вторият баскетболист с "трипъл-дабъл" в историята на олимпийските игри

Звездата на Маями Хийт и олимпийския отбор на САЩ Леброн Джеймс стана вторият играч с "трипъл-дабъл" в историята на Олимпийските игри, а също така и първият американец с подобно постижение.

Французойките биха Чехия и са на полуфинал

Женският национален отбор по баскетбол на Франция се класира за полуфиналите на Олимпийските игри в Лондон, след като тази нощ се наложи изключително драматично над Чехия със 71:68