Черноморец смачка ЦСКА и записа пети пореден успех в НБЛ

Бургазлии се наложиха убедително над столичани

Черноморец се наложи над ЦСКА с 94:78 (22:20, 23:20, 26:21, 23:17) като гост в София в мач от осмия кръг в първата шестица в Sesame Национална баскетболна лига.

След петия си пореден успех „акулите“ вече имат 55 точки в актива си, като тимът има 25 победи и 5 поражения. ЦСКА пък остава на 5-то място с 44 точки (14-16).

През второто полувреме Черноморец не позволи на ЦСКА да си върне водачеството, спечелвайки третата и четвъртата четвърт респективно с 26:21 и 23:17.

Най-резултатен за Черноморец бе Тони Троша със своите 22 точки, докато Травис Макконико остана на асистенция от дабъл-дабъл със своите 16 точки и 9 завършващи подавания, докато Христо Захариев добави 15 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Георги Боянов завърши срещата с 18 точки, 9 борби и 6 асистенции за ЦСКА, докато Дамян Минков и Александър Радукич добавиха по 12 точки за „червените“.

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта