2. Баскетбол
  3. Далас спечели четвъртия мач срещу Оклахома след невиждан обрат в НБА

Далас спечели четвъртия мач срещу Оклахома след невиждан обрат в НБА

Тимът на Дирк Новицки на една победа от финала

Далас постигна неочакван обрат за победа със 112:105 срещу Оклахома Сити в четвъртия мач от финалния плейоф на Западната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада(НБА).

С това Маверикс спечелиха трета победа и имат шанс да затворят серията в един от двата си домакински мача до края на плейофа.Далас не поведе нито един път в резултата в редовното време на мача и губеше с 15 точки разлика 4:30 минути преди края на четвъртата част.

Домакините обаче загубиха атакуващата си мощ с напускането на Джеймс Хардън за нарушения, което доведе до серия от 17:2 точки в полза на Маверикс.Гостите изравниха за 101:101 с две точни хвърляния от наказателната линия само 7 секунди преди финалната сирена.

В продължението Далас пое контрол над мача срещу отнеслите сериозен психически удар играчи на Оклахома, които ще трябва да се мобилизират пределно в петия мач в сряда.Те обаче ще трябва да се справят и с Дирк Новицки, който наниза 40 точки за втори път в серията. Германецът беше точен в 14 от 15 опита от свободно хвърляне.