2. Баскетбол
  3. Детройт обърна Денвър при заръщането на Алан Айверсън в Pepsi Center - 93:90

Детройт обърна Денвър при заръщането на Алан Айверсън в Pepsi Center - 93:90

Двубоят бе зареден с голям емоционален заряд, тъй като Айверсън и плеймейкърът на Денвър Чоунси Билъпс играеха първия си мач срещу бившите си отбори.

Детройт Пистънс обърна Денвър Нъгетс с 93:90 като гост, в първия мач на Алън Айверсън в залата, която игра до началото на сезона Pepsi Center.

Шампионът с Пистънс през 2004-а година Билъпс се представи страхотно срещу приятелите си, с които написа история в "Моторния град". Mr. Big Shoot отбеляза 30 точки, но това не успя да помогне на Нъгетс да удържат натиска на съперника след почивката. Билъпс можеше да вкара мача в продължения, но нямаше късмет при изстрела си от тройката миг преди финалната сирена.

Денвър водеше с 48:38 на почивката, но "буталата" се вдигнаха на щурм и успяха да обърнат развоя на срещата, въпреки липсата на лидерите си Рашийд Уолъс и Ричард Хамилтън.

Айверсън отбеляза 23 точки, а Тайшоун Принс добави 19 за 22-ата победа на Пистънс този сезон.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже