2. Баскетбол
  3. Детройт Пистънс победи Вашингтон със 117:109

Детройт Пистънс победи Вашингтон със 117:109

Рашийд Уолъс с дабъл-дабъл за успеха на "буталата"

Детройт Пистънс спечели и втория си мач от началото на сезона, след като победи гостуващия Вашингтон Уизардс със 117:109. Двата тима си размениха по една част, като Детройт поведе с 31:21 след първата, а „вълшебниците” се оттеглиха на почивка с точка преднина (51:52). Това мотивира до краен предел ”буталата” и те взеха нещата в свои ръце. Пистънс постепенно увеличаваха преднината си и не позволиха на гостите да вземат първа победа за сезона. Отличен мач за тима от Моторния град направи Рип Хамилтън, който наниза 24 точки, а Рашийд Уолъс завърши с дабъл-дабъл (17 точки и 12 борби). Чудесно се включи в игра и резервата Валтер Херман. Аржентинецът отбеляза 16 точки и грабна 7 борби, като това са най-добрите му показатели, откакто премина в тима през миналата година. Най-резултатен за гостите бе Антоан Джеймисън – 24 точки. Двата тима са изиграли по два мача от старта на сезона, като Пистънс спечели своите, докато Уизардс ги загуби.