ОБЗОР: Левски и ЦСКА с победи в НБЛ (ВИДЕО)

Левски и ЦСКА спечелиха своите срещи от 29-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

„Червените“ се справиха с Берое със 104:71 (21:9, 27:27, 26:21, 30:14) у дома. Победата бе девета поредна и общо 18 за ЦСКА, който има и 8 поражения и се стреми към второто място в класирането в редовния сезон. Старозагорци допуснаха втора поредна и общо 15-а загуба, като имат и 12 победи на шестата позиция.

Домакините започнаха концентрирано и след силна първа четвърт поведоха с 21:9. Разликата стигна 14 точки, но Берое успя да намали пасива си под 10.

До почивката баскетболистите на ЦСКА пак дръпнаха с 12 точки и след 20 минути игра водеха с 48:36.

"Червените" доминираха в третата четвърт, авансът им доближи 20 точки, а преди заключителните 10 минути се откъснаха със 74:57.

До края на срещата тимът на ЦСКА контролираше играта и нямаше проблеми да задържи преднината си, а най-голямата разлика бе 34 точки.

Най-резултатен за успеха бе Зейн Ноулс с 21 точки и 7 борби, а Таменанг Чо добави 16 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За Берое Дариъс Хол реализира 26 точки и 5 борби, а Мартин Стефанов се отчете с 10 точки и 5 борби.

В следващия, 30-и кръг ЦСКА ще посрещне Черноморец на 12 април, докато Берое ще гостува на Левски на 14 април.

„Сините“ загряха за този мач с успех без особени проблеми над Черно море Тича във Варна.

Те доминираха през целия мач и заслужено взеха победата с 91:73, която е 13-а за тях от началото на първенството. „Сините“ имат и толкова поражения. Черно море Тича остава с 6 успеха и 20 загуби.

Гостите започнаха по-добре мача и за близо две минути игра поведоха с 5:2. Домакините успяха да намалят изоставането си до само точки при 6:7, но Левски веднага дръпна с 5 точки при 11:6. Две минути и 48 секунди преди края на първата част с тройка на Константин Лазаров домакините се приближиха на 2 точки зад „сините“ – 13:15. До края на първия период играта бе сравнително равностойна, но гостите спечелиха първата четвърт с преднина от 6 точки – 25:19.

През втората част играта бе доста равностойна, но и двата отбора допускаха доста грешки в играта си. Още в началото, Левски поведе с осем точки и успяваше да поддържа преднината си. Домакините успяха да намалят изоставането си до 4 точки при 27:31 около 4 минути и 20 секунди преди почивката. На полувремето резултатът бе 42:33 за столичния тим. През първото полувреме на мача двата отбора успяха да вкарат едва по една тройка, домакините от 11 опита, а гостите – от 7. На полувремето „сините“ имаха сериозно предимство при борбите – 27 срещу 16.

В началото на третата четвърт гостите се възползваха максимално добре от грешки в атака на домакините и успяха да вкарат за малко повече от три минути игра 10 срещу 4 точки и поведоха с 15 точки при 52:37. Играчите на Черно море Тича продължаваха да допускат много грешки и при изнасянето на топката и 4 минути и 26 секунди преди края на третия период преднината на „сините“ стана 18 точки – 61:43, след тройка и кош на Серхий Павлов. Малко по-късно гостите за първи път в мача поведоха с 20 и повече точки при 65:43. Преди последната част авансът на Левски бе 16 точки – 68:52. През последната четвърт играта бе равностойна и оспорвана, но по-опитният тим на гостите успяваше да поддържа комфортна преднина и взе мача с 91:73.

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството