2. Баскетбол
  3. ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

ОБЗОР: Лука Дончич поведе Далас към успех над Сан Антонио в НБА

Вижте всички резултати

Лука Дончич се отчете с 28 точки, 10 борби и 8 асистенции, а Клей Томпсън добави 22 точки за успеха на Далас срещу гостуващия Сан Антонио със 120:109 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Маверикс на практика решиха мача през третата четвърт, за да обърнат изоставането си от две точки на полувремето в преднина от 14 точки. Домакините взеха аванс от 111:90 преди последните шест минути на двубоя.

Дерек Ливли II записа 15 точки и 11 борби, Кайри Ървинг също отбеляза 15 точки, а Джейдън Харди и Пи Джей Уошингтън отбелязаха по 11 точки за успеха.

Джулиън Шампейн и Джеръми Сочан реализираха по по 18 точки за "шпорите". Виктор Уембаняма и Харисън Барнс добавиха по 17 точки.

Антъни Едуардс отбеляза 32 точки, както и два наказателни удара 2,4 секунди преди края, а Джулиус Рандъл вкара рекордните 33 точки за успеха на Минесота срещу Сакраменто със 117:115.

ДеМар ДеРоузън реализира 26 точки при дебюта си за "кралете", които водеха с 12 точки в средата на третата четвърт.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 28 точки, Чет Холмгрен завърши с 25 точки и 14 борби, а гостуващият Оклахома Сити надви Денвър със 102:87, въпреки че Никола Йокич направи "трипъл-дабъл. Йокич се отличи с 16 точки, 13 асистенции и 12 борби.

Джейлън Браун вкара 27 точки, а Джейсън Тейтъм записа 25, за да поведе гостуващия Бостън до успеха над Вашингтон със 122:102.

Резултати от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА):

Вашингтон - Бостън     - 102:122
Далас - Сан Антонио    - 120:109
Денвър - Оклахома Сити - 87:102
Сакраменто - Минесота  - 115:117

Реал Мадрид с втора поредна победа в Евролигата

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата, испанците надиграха у дома тима на Цървена звезда

Резултати от НБА

Тази нощ се изиграха 10 мача от НБА

Балкан загуби от грузинци в Ботевград за Купата на ФИБА

Отборът от Ботевград отстъпи пред Кутаиси 2010 със 78:86

ЛеБрон и сина му влязоха в историята

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс откри новия сезон с успех срещу Ню Йорк Никс със 132:109

Стеф Къри изпревари Леброн Джеймс по приходи

Звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще печели най-много сред всички състезатели в Националната баскетболна асоциация

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80