ОБЗОР: ЦСКА отстрани Левски и е на полуфинал в НБЛ (ВИДЕО)

Балкан и Черноморец също влязоха в топ 4

Отборът на ЦСКА победи Левски за втори път в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за „сините“ сезонът завърши.

„Червените“ надделяха над Левски с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като гости в зала „Триадица“ в София във втория двубой от серията и спечелиха с 2:0 победи.

Носителят на Купата на България за 2023 година Левски поведе в началните три минути, но след това отстъпи инициативата и баскетболистите на ЦСКА бяха водещи в резултата до края на мача. Сребърните медалисти за Купата взеха 7 точки аванс след първите 10 минути игра, а до почивката дръпнаха с 16 точки при 49:33. „Сините“ наваксаха част от изоставането си в третата част и се доближиха до 59:66 преди финалния период, но ЦСКА не позволи да се стигне до обрат.

Венцислав Петков бе най-резултатен за успеха на „червените“ с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Таменанг Чо и Андрей Иванов допринесоха с по 16 точки. За Левски Джон Флорвиъс се отчете с 24 точки и 7 борби, а Алън Арнет завърши с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции.

Шапионът Балкан надигра Берое с 91:72 (27:15, 21:14, 19:21, 24:22) като гост в Стара Загора и достигна до полуфиналите, печелейки серията с 2:0 победи. Балкан ще се изправи срещу ЦСКА на полуфиналите.

Домакините от Берое не успяха да се противопоставят на ботевградчани, изоставаха през целия двубой и приключиха сезон 2022/2023. Най-голямата разлика в срещата бе 23 точки. Балкан поведе с 48:29 на почивката, а след третата част резултатът бе 67:50.

Мануел Суарес оформи „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 11 борби, а по 14 точки реализираха Христо Захариев и Денг Адел. Мача за Балкан пропуснаха Димитър Димитров и Пол Джаксън. За Берое Роберт Георгиев отбеляза 15 точки, а по 13 вкараха Дарин Иванов и Александър Тодорович.

Бургаският Черноморец отстрани Спартак Плевен след успех със 75:29 (20:19, 17:17, 16:14, 22:19) като гост във втората среща от серията и влезе в топ 4 на Националната баскетболна лига след 2:0 победи. Черноморец очаква на полуфиналите победителя от двойката Рилски спортист – Академик Пловдив, където резултатът е равен и единствено в тази серия предстои трети мач.

Двубоят в зала „Балканстрой“ в Плевен бе много оспорван и изпълнен с размяна на водачеството. Гостите водеха с точка при 37:36 на почивката, а след трета част преднината им бе 53:50. Баскетболистите на Спартак се доближиха на 2 точки при 69:71 след кош на Семаджи Хайнс-Джоунс 19 секунди преди края на Черноморец удържа победата.

Най-резултатен за гостите бе Джордан Тъкър с 23 точки и 5 борби, а Георги Боянов се включи с 19 точки и 8 борби. Станимир Маринов завърши с 14 точки и 6 борби за Спартак Плевен, докато Семаджи Хейнс-Джоунс добави 12 точки и 3 борби.

Полуфиналите ще се проведат по системата до три победи до пет възможни мача. Домакин на първите две и евентуалната пета среща, ще бъде тимът с по-предно класиране. Планираните дати са 12, 14, 17, 19 и 22 май за двойката Балкан - ЦСКА и 13, 15, 18, 20 и 23 май за двойката Черноморец - Рилски спортист/Академик Пловдив.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), резултати:

Левски – ЦСКА – 79:87 (21:28, 12:21, 26:17, 20:11)
*ЦСКА спечели серията с 2:0 победи

Берое – Балкан – 72:91 (15:27, 14:21, 21:19, 22:24)
*Балкан спечели серията с 2:0 победи

Спартак Плевен – Черноморец – 69:75 (19:20, 17:17, 14:16, 19:22)
*Черноморец спечели серията с 2:0 победи

Академик Пловдив – Рилски спортист – 66:85 (14:20, 19:24, 19:24, 14:17)
*Резултатът в серията е равен 1:1 победи, Рилски спортист ще бъде домакин в третия мач на 8 май.

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството