ОБЗОР: ЦСКА спря победната си серия със загуба вкъщи от Ямбол

Вижте всички резултати от XXXI кръг на НБЛ

ЦСКА допусна домакинско поражение от Ямбол със 71:75 (23:18, 24:17, 13:23, 11:17) в мач от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

„Червените“ прекъснаха серията си от десет поредни победи и записаха девета загуба от 28 срещи, като остават на трето място във временното класиране. Деветият в подреждането Ямбол сложи край на поредицата от поражения с осми успех за сезона.

Началото на срещата в София бе равностойно, като домакините поведоха с 23:18 след първата част, а до почивката имаха преимущество и увеличиха аванса си на 12 точки за 47:35.

Гостите от Ямбол започнаха да намаляват пасива си в третата част и стопиха 10 точки, доближавайки се до 58:60 преди заключителните 10 минути. В тях ЦСКА изпусна инициативата и баскетболистите на Ямбол ликуваха в края.

Най-резултатен за успеха на гостите бе Трей Сампсън с 24 точки, 8 борби и 2 асистенции. Иван Лилов допринесе с 18 точки, 9 борби и 8 асистенции.

Зейн Ноулс завърши с 15 точки, 6 борби и 3 асистенци за „червените“, които бяха без Брандън Йънг в срещата.

За ЦСКА предстои гостуване на Черно море Тича на 23 април, а тимът на Ямбол ще бъде гост на Левски ден по-рано.

В Бургас Черноморец победи Черно море Тича със 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20) и записа 17-и успех от 28 изиграни мача. Варненци продължават негативната серия и допуснаха 22-о поражение също от 28 двубоя.

Баскетболистите на Черноморец имаха превъзходство през целия мач, като още до почивката поведоха с над 20 точки – 65:32. И през второто полувреме Черно море Тича не успяваше да противодейства на домакините, които натрупаха аванс от 90:51 след третата част.

Николай Георгиев бе най-резултатен за бургазлии с 22 точки и 6 борби, а Георги Боянов се включи с 20 точки и 3 борби.

За гостите от Варна Костадин Лазаров завърши с 20 точки и 3 борби.

Черноморец ще бъде домакин на Берое в следващия кръг от НБЛ на 22 април, а Черно море Тича посреща ЦСКА на 23 април.

С 25-и успех от 29 мача през сезона се поздрави лидерът във временното класиране Рилски спортист, който надделя над Спартак Плевен с 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15) като домакин в Самоков. След четири поредни победи плевенчани допуснаха 13-а загуба също от 29 мача.

Домакините имаха аванс от 3 точки след първите 10 минути игра, а до почивката успяха да се откъснат с 9 при 49:40. В началото на второто полувреме Спартак Плевен започна да скъсява дистанцията и обърна до 69:68 в своя полза в края на третата част. С кош на Симеон Илиев гостите поведоха с 5 точки при 77:72 при оставащи по-малко от 7 минути в двубоя, но Рилски спортист успя да си върне водачеството и да стигне до успеха.

Александър Янев поведе самоковци с 22 точки и 2 борби, а Мирослав Васов отбеляза 14 точки.

Мартин Маринов се отчете с 21 точки за Спартак, а „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 12 борби оформи Цветомир Чернокожев.

Тимът на Рилски спортист ще гостува на Шумен на 24 април, а Спартак Плевен почива в следващия кръг.

Резултати от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ):

ЦСКА – Ямбол - 71:75 (23:18, 24:17, 13:23, 11:17)

Черноморец – Черно море Тича - 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20)

Рилски спортист – Спартак Плевен - 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15)

Шумен – Балкан - 89:105 (21:30, 25:22, 25:29, 18:24)

Левски – Академик Пловдив 96:88 (16:19, 24:24, 26:16, 30:29)

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството