2. Баскетбол
  3. Пини Гершон стартира със загуба начело на Макаби Електра

Пини Гершон стартира със загуба начело на Макаби Електра

Треньорът на националния отбор по Баскетбол на България Пини Гершон стартира със загуба при повторния си дебют начело на Макаби Електра. Неговият тим бе победен от Уникаха с 73:80 в собствената си зала "Нокиа Арена".

Треньорът на националния отбор по Баскетбол на България Пини Гершон стартира със загуба при повторния си дебют начело на Макаби Електра. Неговият тим бе победен от Уникаха с 73:80 в  собствената си зала "Нокиа Арена".

Най-резултатен за гостите бе Томас Келати, който се отчете с 23 точки. Интересното е, че това е първата загуба за Макаби като домакин в турнира. Израелският тим ще се изправи срещу Цибона през следващата седмица в решителен сблъсък, който ще покаже дали тимът на Гершон ще се класира за следващата фаза на турнира.

През първата част Уникаха поведоха с 16 точки разлика, но момчетата на Гершон направиха 14 поредни точки във втората част и докараха резултата до 40:44 на полувремето. В края на третата част Макаби поведe за кратко в резултата, но силите на домакините не стигнаха и Уникаха заслужено триумфира в края.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича