2. Баскетбол
  3. Почина баскетболната легенда Долф Шейс

Почина баскетболната легенда Долф Шейс

Той е първият играч вкарал 15 000 точки в кариерата си

На 87-годишна възраст в четвъртък почина 12-кратният участник в "Мача на звездите" в НБА Долф Шейс, съобщи синът му Дани Шейс.

Шейс, който е първият баскетболист, отбелязал 15 000 точки в кариерата си, носи екипа на Сиракюз Нешънълс/Филаделфия 76ърс в периода 1949-1964 година, като донася първата титла в историята на клуба през 1955 година.

Той е избран за "Новобранец на годината" през 1949, а след края на кариерата си се занимава с треньорска дейност.

Впоследствие Шейс работи като супервайзер на съдиите в НБА, а от 1972 година е част от "Залата на славата" на баскетбола.

205-сантиметровият Шейс е един от 50-те най-велики играчи в историята на НБА. Той приключва кариерата си с 18 438 точки и 11 256 борби.

В последните шест месеца Долф Шейс водеше упорита борба с рака.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години