Рилски Спортист надви ЦСКА за втора поредна победа в НБЛ

Битката в Самоков завърши с точка разлика - 79:78

Отборът на Рилски спортист надделя над ЦСКА със 79:78 (24:12, 12:16, 24:20, 19:30) като домакин в Самоков в мач от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора поредна и общо трета за Рилски спортист, докато „червените“ допуснаха второ поражение от началото на сезона.

Домакините започнаха много силно и задържаха водачеството си през целия мач. Преднината на самоковци на два пъти премина 15 точки – във втората и четвъртата част, а най-голямата разлика беше 18 точки. Баскетболистите на Рилски спортист отстъпваха в ефективността при стрелбата от игра (44%-46%), но имаха превъзходство в борбата под кошовете (45-32).

Те поведоха с 12 точки в края на първата четвърт при 24:12, а на почивката „червените“ успяха само да намалят до 8 пасива си, изоставайки с 28:36. Последва равностойна трета четвърт, в която ЦСКА свали разликата под 5 точки, но не стигна до изравняване, а преди заключителните 10 минути Рилски спортист пак дръпна с 12 при 60:48.

В последния период „червените“ постепенно се доближиха съперника и при оставащи по-малко от две минути и половина с точна стрелба от тройката Кейлъб Уесън направи резултата 68:71. Домакините удържаха аванс от 2-4 точки, а с нова тройка 13 секунди преди края Уесън намали до 76:77. Васил Попов се разписа на два пъти от наказателната линия за Рилски спортист, а Брандън Йънг отбеляза един наказателен удар за ЦСКА, правейки резултата 77:79. При оставащи 3 секунди Кейлъб Уесън пропусна възможност да изравни за гостите след като бе фаулиран, но вкара само единия от двата наказателни удара, които изпълни и самоковци ликуваха.

Васил Попов бе най-резултатен за Рилски спортист с 21 точки и 3 борби. Чавдар Костов и Крейг Осаихвувуомван реализираха по 13 точки, като вторият добави и 9 борби, а с 10 точки завърши Джоузеф Лоусън.

За гостите Кейлъб Уесън се отчете с „дабъл-дабъл“ от 25 точки и 10 борби. Брандън Йънг добави 19 точки, а Георги Боянов и Венцислав Петков вкараха по 13 точки.

В следващия кръг от НБЛ тимът на ЦСКА ще посрещне Спартак Плевен на 19 ноември, а ден по-късно Рилски спортист ще гостува на Академик Пловдив.

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството