Везенков игра, но не вкара при разгром на Сакраменто (ВИДЕО)

"Кралете" ще търсят място в плейофите през плей-ин турнира

Александър Везенков не вкара точки за близо 10 минути игра в последния мач от редовния сезон в НБА.

В него Сакраменто Кингс разби един от най-слабите тимове през сезона - Портланд със 121:82.

По време на една от почивките пък камерата показа как на глезена на Везенков има шина.

Ди'Арън Фокс бе най-резултатен в мача с 24 точки, като направи и 2 борби и 3 асистенции. Домантас Сабонис пък остана на косъм от "трипъл-дабъл" - 18 точки, 11 борби и 9 асистенции. Харви Барнс завърши мача със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции.

"Кралете" и Везенков ще трябва да опитат да стигнат по трудния път до плейофите - чрез плей-ин турнира.

Сакраменто завърши сезона на 9-ото място в Западната конференция. В плей-ин турнирът тимът от Калифорния да да спечели два мача срещу доста по-класни съперници, за да стигне до 1/8-финалите.

Първият мач на Кингс е срещу Голдън Стейт. В двубоя, който е в сряда рано сутринта, домакин ще бъде тима на българина. През сезона двата отбора си размениха по 2 победи.

Ако Сакраменто спечели, ще спори за последното място в плейофите на Запад срещу загубилия сблъсъка Ню Орлийнс - ЛА Лейкърс.

"Кралете" нямат победа над "пеликаните" този сезон, а е ЛА Лейкърс" е предвождан от най-голямата звезда в Лигата - ЛеБрон Джеймс.

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта