2. Бербатов
  3. Без гол през първото полувреме на Болтън – Манчестър Юнайтед

Без гол през първото полувреме на Болтън – Манчестър Юнайтед

Отборите на Болтън и Манчестър Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 0:0 в срещата по между им от 22-ия кръг на английската Висша лига. Мачът започна с лек натиск на гостите, които задържаха повече топката, но не успяваха да стигнат до чисто голово положение. Титуляр за Юнайтед започна Димитър Бербатов, а Карлос Тевес му партнира в нападение, при отсъствието на контузения Уейн Рууни.

Първото такова се откри пред футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година Кристиано Роналдо в 35-та минута. След продължителна атака на „червените дяволи”, Дарън Флетчър центрира отдясно и качи топката на главата на Роналдо, но ударът на португалеца бе спасен с вещина от вратаря на Болтън Юси Яскелайнен.

Оттук до края на полувремето имаше само 1 отбор на терена – този на Манчестър Юнайтед. Гостите започнаха да редят атака след атака, като при една от тях в 41-та минута Бербатов бе съборен на границата на наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Роналдо, който стреля много опасно, но отново Яскелайнен бе на своето място и по този начин запази мрежата си суха през първото полувреме.

Борислав Михайлов: Съжалявам за решението на Бербатов

Трябва да уважим избора на един голям футболист, заяви президентът на БФС.

Пламен Марков пред Novsport.com: Бербатов е страхотен и като футболист, и като човек

Българският футбол губи много от решението му да напусне националния отбор, заяви бившият селекционер.

Краля на Юнайтед защити Бербатов

Най-великият нападател в историята на "червените дяволи" смята, че българинът все още може да преобърне своята кариера в клуба

Бербо в Топ 5 на трансферните издънки в Юнайтед

Митко се нареди до Жорди Кройф, Карел Поборски, Диего Форлан и Хуан Себастиян Верон

Берба, ти ставаш ли за големите мачове

Головете и играта на българина са твърде малка възвръщаемост за огромната инвестиция на Юнайтед

Юнайтед е фаворит при гостуването на Байерн според Tempobet.com

Коефициентът за победа на тима на Бербатов в Мюнхен е 2,40.

Бербатов вкара деветия си гол във Висшата лига за сезона

Българинът откри резултата за Манчестър Юнайтед срещу Евертън в 17-та минута.

Бербатов е ненужен лукс за 31 милиона паунда, пише "Таймс"

Английският вестник атакува яростно българина, сочи му "обратния път към Родината".

Бербатов поканен за бенефис на 10 май

Kапитанът на националния отбор Димитър Бербатов е поканен да участва в прощалния мач на бившия си съотборник в германския “Байер” (Л) Бернд Шнайдер