3. 10 от Берое удариха Локо (Сф) и ги оставиха на 4 точки от зоната на изпадащите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Андонов бе точен от дузпа в 59-ата минута на срещата. Над 25 минути „зелените“ играха с човек по-малко

Берое победи с 1:0 Локомотив (София) в мач от XXXVI кръг на „А“ група. „Зелените“ бяха по-добрият тим на терена в целия мач и заслужено се поздравиха с успеха. Георги Андонов бе точен от дузпа в 59-ата минута на срещата. Над 25 минути „зелените“ играха с човек по-малко, след като Иво Иванов получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Загубата е първа за новия наставник на "железничарите" Димитър Васев в първенството. Тя ги оставя на 4 точки от драпащия Черноморец, който победи Нефтохимик с 3:2.

Три минути по-късно Атанас Зехиров центрира остро в наказателното поле, където Георги Костадинов не игра с кълбото, предоставяйки го за Самир Аясс, след чийто удар от границата на малкия пеналт обаче топката премина над целта.

В 19-ата минута Том стреля от далечна дистанция, но след рикошет в играч в зелено топката напуска терена в ъглов удар. При последвалото центриране обаче не се случи нищо опасно пред вратата на Караджов.

Беройци организираха бърза ответна контраатака. Елиаш изведе с дълъг пас Николай Чипев, който овладя в половината на гостите, където последва многоходова комбинация между него, Самир Аясс и отново Елиаш. В крайна сметка Аясс шутира от наказателното поле, но топката премина встрани от рамката на вратата.

Последваха минути на равностойна игра без сериозни голови опасности и пред двете врати.

По време на паузата между полувремената футболистите от школата на тима връчиха Купата на БФС, която спечелиха вчера на Изпълнителният директор на клуба Илко Русев, а след това Купата пристигна и в музея на спортната слава на Берое.

След почивката Берое владееше повече топката.

В 58-ата минута Елиаш нахлу в наказателното поле и бе фаулиран. Главният арбитър посочи бялата точка. Зад кълбото застана Георги Андонов, който бе безпощаден и насочи кълбото със сила в средата точно под рамката.

25 минути преди края на мача Иво Иванов получи втори жълт и съответно червен картон за фаул.

В 75-ата минута многоходова акция от страна на Локомотив завърши без удар към вратата на Иван Караджов.

Две минути по-късно Том центрира от пряк свободен удар вдясно от вратата на Берое, но Иван Караджов бе фаулиран от играч в червено-черно.

Марко Ранджелович изсипа кълбото от дълбочина в наказателното поле в 79-ата минута, но Иван Караджов бе добре пласиран и улови.

В 81-ата минута Иво Иванов от „железничарите“ премина през двама бранители на Берое и подаде към Даниел Генов, но деветката на „червено-черните“ бе в положение на засада.

В четириминутното добавено време първо Георги Костадинов напредна от ляво и пусна пас успореден на гол линията, но Божидар Митрев бе на мястото си и улови преди играч на Берое да играе с кълбото, а след това Атанас Зехиров изведе по отличен начин Жуниор Мапуку, но според страничния съдия конгоанският нападател беше в положение на засада.

7 Любимец 34 5 3 26 -75 18

Novsport.com  проследи мача с текстово описание по минути благодарение на официалния сайт на Берое!