3. Автогол на Джоман и куп пропуски на Мартинс срещу Локо (София) повлякоха Берое към втората седмица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии паднаха от "железничарите" с 0:1 у дома

Отборът на Берое направи нова грешна стъпка в борбата си за класиране за първата седмица в "А" група, след като днес падна безславно с 0:1 от тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион "Берое" и бе от програмата на 21-ия кръг на родната "А" група, а до края на редовния сезон остават едва 5 кръга.

Едиственото попадение в мача всъщност бе автогол на Игор Джоман в 43-ата минута. Иначе големият грешник за заралии е Елио Мартинс, който изтърва най-чистите положения за своите.

Така "железничарите" сложиха край на черната си серия от 4 поредни загуби в първенството. Това бе първа победа за столичани навън от 5 мача насам.

Двубоят започна с по един неточен удар на двата тима, а домакините от Берое овладяха инициативата и натиснаха съперника си в половината му.

В 18-ата минута Мартинс засече с глава центриране от десния фланг, но много слабо и неточно. В 24-ата отново той опита да вкара топката с ръка в мрежата на гостите, за което получи жълт картон .

180 секунди по-късно Мартинс центрира от десния фланг, получи се нещо като удар, ала топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

3 минути след това отново Мартинс, който бе най-активният за "зелените" през първото полувреме, получи на дясното крило, навлезе към наказателното поле на гостите и шутира с левия крак, ала покрай вратата.

Така дойде 43-ата минута, когато при първата си по-сериозна опасност "железничарите" съумяха да стигнат до попадение. Тогава Гаел развинти Пенев на десния фланг и центрира в пеналта на домакините, където Маркиньос и Джоман скочиха да играят с глава, ала бранителят прати топката в мрежата си за 0:1.

Само 3 минути по-късно домакините можеха да изравнят, след като Мартинс засече с глава центриране на Крумов от фаул, ала топката прелетя на сантиметри от дясната греда на Митрев.

През втората част картината на терена не се промени - Берое атакуваше и пресираше съперника си, докато "железничарите" разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Караджов.

В 55-ата минута Крумов получи на дясното крило и центрира в наказателното поле, където Христов овладя и шутира с десния крак, ала Митрев показа добър рефлекс и спаси с една ръка.

Само 120 секунди по-късно Маркиньос получи на границата на наказателното поле на заралии и стреля с десния крак, Караджов се разтегна максимално и едвам докосна кълбото, но това стигна да го отклони в страничната греда.

Натискът на Берое продължаваше да се усилва, но в 69-ата минута столичани можеха да удвоят аванса си. Тогава след грешка в отбраната на Берое Маркиньос получи пред наказателното поле и изведе Гаел сам в пеналта на домакините, последният стреля силно с десния крак, но над вратата.

В 74-ата минута на сцената отново излезе Мартинс, който бе непокрит на малкото наказателно поле и с глава засече центриране на Крумов, но заби топката в земята и не затрудни Митрев.

5 минути по-късно Мартинс отново се превърна в грешник за своите, след като Андонов центрира меко в пеналта на гостите, където португалецът засече отблизо с десния крак, но право в ръцете на Митрев, който направи ново страхотно спасяване.

До края на двубоя гостите основно бавеха играта и в крайна сметка съумяха да удържат крехката си преднина, поздравявайки се с успеха с 1:0.

След него те натрупаха актив от 25 точки и вече се намират на 9-о място във временното класиране, на 4 зад 8-ия Берое, който пък от своя страна е на 5 точки от заветното 7-мо място, където се подвизава Черно море.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия