3. България не успя да победи Шахтьор на "Ататюрк" - 0:0

България не успя да победи Шахтьор на "Ататюрк" - 0:0

"Трикольорите" играха по-добре от своя съперник, но пропуснаха отлични положения в края на срещата.

Българският национален отбор завърши наравно 0:0 с носителя на Купата на УЕФА Шахтьор (Донецк) в приятелска среща, която се игра на стадион "Ататюрк" в Анталия. Въпреки многото промени в състава, момчетата на Станимир Стоилов стояха по-добре на терена, но пропуснаха да се поздравят с победата. Станислав Ангелов изкара цял мач като централен бранител, а влизането на Валери Домовчийски раздвижи доста играта на "трикольорите" и само добрите намеси на Вирт и липсата на шанс и концентрация пред гола лишиха България от победата в тази приятелска среща.

Българските национали започнаха по-добре срещата и след начален натиск в 6-ата минута можеха да открият резултата, но нямаха късмет. Телкийски качи топката на главата на Сърмов от корнер, футболистът на Левски стреля, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно пък далечен удар на Благо Георгиев бе спасен от стража на Шахтьор - Вирт.

Украинският тим пък отговори с един далечен удар на Фернандиньо, който обаче не намери очертанията на вратата, пазена от Иванков. Рангелов също опита своя късмет с удар от далеч, но отново Вирт спаси. В 27-ата минута пък се наложи Иванков да се намесва, след удар на Жадсон от около 22 метра. В самия край на полувремето двата отбора пропуснаха по една отлична възможност. Първо удар по диагонала на Благой Георгиев бе спасен от Вирт, а малко по-късно Адриано навлезе в наказателното поле на България, финтира Иванков, но си поведе дълго топката и тя излезе в аут.

През второто полувреме двата отбора направиха няколко промени в отборите си, като в игра за България се появиха вратарят Ники Михайлов, както и Станислав Генчев, Валери Домовчийски и Иван Стоянов. Като цяло българският тим стоеше по-добре на терена през вторите 45 минути, но отново нямаше късмет пред гола. В 47-ата минута Рангелов опита да притесни Вирт с далечен удар от фаул, но стражът на Шахтьор спаси без проблем.

В 78-ата минута резервата Генчев стреля от далеч, но Вирт отново спаси. Малко по-късно пък опасен удар на Гладкий с глава не намери очертанията на вратата. В 84-ата минута пък удар на Домовчийски от дъгата излезе в аут. В последните минути България упражни сериозен натиск, но не успя да го оползотвори. В първата минута от добавеното време българите излязоха трима срещу един в половината на Шахтьор, но Иван Стоянов сбърка при подаването и така резултатът остана непроменен.

ОФИЦИАЛНО: Септември привлече национал на Мозамбик

Септември привлече в редиците си германският полузащитник Алфонс Антонио Чико Амаде