3. Берое игра феърплей и засили Черноморец към "Б" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое игра феърплей и засили Черноморец към "Б" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Момчетата на Хубчев разбиха Херо и компания с 5:0 насред Бургас

Берое и техният треньор Петър Хубчев демонстрираха ясно, че играят феърплей и не пуснаха никаква аванта на борещия се за оцеляване Черноморец, правейки услуга на Славия и най-вече на Локо (София). Лидерите във втората седмица разгромиха „акулите” с 5:0 насред Бургас и ги оставиха в зоната на изпадащите три кръга преди края на сезона, на 2 точки от „белите” и на 7 от „червено-черните”, които и математически се спасиха. Така интригата остана само между Черноморец и Славия, ако изобщо има такава, тъй като столичани имат мач по-малко и по-лесна програма до края на сезона (вижте я долу).

Атанас Зехиров се отличи с гол и две асистенции, докато Георги Андонов - с попадение и едно голово подаване. За Берое вкараха още Жуниор Мапуку, който откри резултата, Георги Костадинов и Самир Аясс.

Берое изнесе лекция по феърплей до първия четвърт час, когато вече водеше с 2:0. Първо в 7-ата минута Милен Василев сбърка при изнасянето, като топката рикошира в крака на Зехиров и отива директно в Жуниор Мапуку, който напредна необезпокояван през центъра и с шут от границата на пеналтерията в левия ъгъл откри. В 12-ата минута Георги Андонов бе оставен непокрит в наказателното поле след изпълнение на корнер и с премерен удар в десния ъгъл направи 2:0.

В 18-ата минута гостите направиха атака като по учебник. Тя премина през почти всички играчи, като Аясс комбинира хитро с Костадинов и успя да намери непокрития в наказателното поле Зехиров. Последният стреля от непосредствена близост, но кълбото премина покрай целта.

8 минути преди почивката Берое вкара трети гол и окончателно уби интригата. Андонов намери по отличен начин Зехиров с пас от центъра на терена зад защитата на домакините. Последният напредна няколко метра, стреля хубаво към далечния ъгъл, топката срещна десния страничен стълб и се оплете в мрежата.

След почивката беройци продължиха да диктуват играта на терена.

Четвъртият гол падна, когато часовникът удари час игра. Атанас Зехиров проби през центъра на терена и намери по отличен начин Георги Костадинов, който вкара с хубав удар по земя.

Крайното 5:0 оформи Самир Аясс. Веселин Пенев центрира отдясно в наказателното поле, където кълбото попада директно в Аясс. Осмицата на беройци успя да залъже двама бранители в синьо, освобождавайки се от тях, и от непосредствена близост отбеляза.

Така Берое събра 61 точки на 8-ото място. Старозагорци отдавна се спасиха и показаха, че мястото им е в първата седмица.

Черноморец остана със своите 44 точки на 11-ата позиция, като серията им от три поредни победи и пет мача без загуба приключи наред с яката битка на Херо и компания, въпреки че ни очаква много интересно тяхно гостуване на „Овча купел” още идната седмица.