3. Берое наказа Локо (Сф) с голове на нови попълнение за 3:1 (ВИДЕО)

Берое наказа Локо (Сф) с голове на нови попълнение за 3:1 (ВИДЕО)

Старозагорци взеха пета поредна победа в контролите, Йордан Тодоров вкара дузпа за столичани

Берое“ постигна пета поредна победа в лятната подготовка като се наложи с 3:1 над Локомотив (София) днес. „Заралии“ откриха резултата в 23-ата минута чрез Крис Гади. Йордан Тодоров изравни от дузпа в 54-ата минута, но беройци решиха мача в своя полза в края на срещата с попадения на Жуниор Мапуку в 84-ата и Димо Бакалов в 89-ата минута.

В 4-ата минута Салим Керкар центрира топката в малкия пеналт, но стражът на „Локомотив“ улови. Девет минути след това Илия Мунин върна една топка към вратаря Макенджиев, но играч на гостите успя да достигне кълбото и вместо да стреля директно от малък ъгъл реши да попаде на свой съотборник, който стреля от наказателното поле, но намери целта.

Венцислав Христов изпълни пряк свободен удар, заложен в близост до дъгата на наказателното поле, но Божидар Митрев изби в ъглов удар. При последвалото центриране стражът на Локомотив успя да избие кълбото преди Танко Дяков да играе с нея.

Пет минути след това Салим Керкар проби отляво, залъгвайки бранител, но притиснат до аут линията подаде към Крис Гади, който с премерен изстрел вкара откри резултата – 1:0.

След почивката, в 53-ата минута Елиаш фаулира играч на Локомотив в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а след това даде и втори жълт и съответно червен картон за Елиаш. Йордан Тодоров стреля от бялата точка и отбеляза в долния десен ъгъл на вратата на Берое. Благой Макенджиев хвана ъгъла, но не успя да улови. По настояване на треньора Петър Хубчев „Берое“ реши да доиграе мача с 10 души след изгонването на Елиаш.

Играч на Локомотив с номер 20 също получи червен картон за изключително груб фаул срещу Самир Аясс в 57-ата минута на мача.

Танко Дяков изработи хубав гол за Жуниор Мапуку в 84-ата минута като отне отлично топката в средата на терена, подаде за конгоанецът на ъгъла на наказателното поле, който с отличен шут изведе беройци отново напред в резултата.

Крайното 3:1 оформи Димо Бакалов в 89-ата минута. Игор Джоман отправи страхотен шут от далечно разстояние, но Валентин Галев се намеси добре и успя да отбие. Топката попадна в Станислав Костов, който овладя добре в наказателното поле и подаде на Димо Бакалов, който хладнокръвно се разписа за 3:1.

До края на мача беройци имаха още една възможност чрез Станислав Костов, но Валентин Галев се намеси добре и спаси Локомотив от нов гол.

Последната контрола от лятната подготовка за Берое е на 12 юли, събота, от 17:00 часа на стадион „Българска армия“ в София срещу ЦСКА.

Берое (Стара Загора) – Локомотив (София) 3:1

Голмайстори:
 1:0 Крис Гади 23′, 1:1 Йордан Тодоров 54′ (д), 2:1 Жуниор Мапуку 84′, 3:1 Димо Бакалов 89′

Берое: 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин (64′ – 19. Пламен Тенев), 4. Аласан Н’Диайе, 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков – 92. Стефан Спировски (69′ – 88. Димо Бакалов), 8. Самир Аясс (56′ – 70. Георги Костадинов) – 91. Крис Гади (56′ – 27. Игор Джоман), 21. Елиаш, 17. Салим Керкар (79′ – 9. Станислав Костов) – 7. Венцислав Христов (63′ – 10. Жуниор Мапуку); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 12. Иван Караджов, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев; старши треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Елиаш да Силва (39′ – жълт картон), Георги Костадинов (74′ – груб фаул) ["Берое"]
Червени картони: Елиаш да Силва (56′ – втори жълт картон) ["Берое"]; Номер 27 (60′ – груб фаул) ["Локомотив"]

Стадион: „Градски“, Правец