3. Берое счупи прокобата в „Надежда” с класика в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци постигнаха първа победа над Локомотив в София от 1991 г. насам

Берое завърши с победа първата половина от редовния сезон в „А” група, след като постигна дебютен успех в официален мач над Локомотив в София от 31 август 1991 година насам.

Старозагорци спечелиха с класическото 3:0 двубоя от XI кръг на българския елит и така, поне временно, се изкачиха на втората позиция в класирането. Те имат 21 точки в актива си и преди изиграването на останалите двубои от кръга са с 4 зад лидера ЦСКА и с две пред Левски и Литекс.

Срещата в петък следобед се игра пред около 1500 зрители в столичния квартал „Надежда” и започна с минута мълчание в памет на жертвите в завода "Миджур" край село Горни Лом.

Малко след началото гостите успяха да поведат в резултата, макар и след вратарска грешка на национала Божидар Митрев. Стражът на домакините бе изненадат от един далечен удар на Аласан Н’Диайе в четвъртата минута, пропусна топката през ръцете си, тя мина между краката му и влезе в мрежата – 1:0 в полза на Берое.

След попадението двата отбора трудно стигаха до чисти голови възможности, тъй като преобладаваха единоборствата, а това доведе до четири жълти картона, по два за всеки от опонентите.

Локомотив (София) опита да отговори, но разчиташе най-вече на удари отдалеч, които не затрудняваха особено Макенджиев. Керкар и Елиша също пробваха късмета си с изстрели от дистанция, ала Митрев бе стабилен след грешката, която допусна и така Берое се оттегли на почивка с минимален аванс.

След паузата домакините осъществиха натиск и стигнаха до дузпа, след като в 55-ата минута Владимир Зафиров игра с ръка в наказателното си поле и реферът Николай Йорданов посочи бялата точка. Зад нея застана капитанът на домакините Бранеков, който обаче стреля право в тялото на Мекенджиев и вратарят спаси.

Веднага след това Берое вкара второто си попадение. Това стана в 57-ата минута, когато Керкар изведе хитро Крис Гади и последният е измъкна от отбраната на домакините, а после от упор разстреля вратаря за 2:0!

Попадението сякаш пречупи домакините и те заиграха някак хаотично, докато гостите нанесоха своя трети удар в 76-ата минута. Тогава Керкар проби през центъра и комбинира с Елиаш, който подаде към непокрития Крис Гади, а той от своя страна реализира второто си попадение в мача за 3:0.

Резултатът можеше да стане още по-изразителен две минути по-късно, когато Берое също получи право да изпълни дузпа. Елиаш обаче прати топката в напречната греда и пропусна наказателния удар.

В заключителната част на двубоя всеки от отборите нацели по веднъж гредата, след като в 85-ата минута резервата на гостите Стефан Спировски изпълни майсторски един пряк-свободен удар, но топката срещна сглобката на вратата.

В даденото от рефера продължение пък капитанът на домакините Александър Бранеков нацели лявата греда с мощен шут от над 30 метра, а това бе и последното интересно положение в мача.

След неговия край столичните железничари останаха в долната шестица със 17 точки от 11 изиграни мача, като вече изостават на четири от Берое.

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия