3. Берое удари Верея с 1:0 и спечели битката на Стара Загора (СНИМКИ+ВИДЕО)

Берое удари Верея с 1:0 и спечели битката на Стара Загора (СНИМКИ+ВИДЕО)

Груба грешка на вратаря Пламен Колев позволи на Георги Божилов да вкара единственият гол в срещата

Берое се поздрави с успех над Верея с 1:0 в мач от третия кръг на Първа професионална лига. Това е втори поред успех на възпитаниците на Александър Димитров. В същото време момчетата на Александър Томаш регистрираха първа загуба в шампионата.

Битката на Стара Загора започна мудно, като липсваха чистите голови ситуации. Берое задържаше повече топката, а Верея се бе групирала добре и чака своите шансове на контраатаки.

В 15-ата минута хубав пробив на Педро Еуженио завърши с негов изстрел, но футболист на Берое успя да блокира топката.

В 37-ата минута  Хубава многоходова атака на Берое завърши с удар с глава на Георги Божилов, но топката излезе в аут.

Тези две ситуации бяха единствените възможности при постната продукция, която изнесоха двата тима през първата част.

През втората част футболистите на Александър Димитров вдигнаха оборотите и мача стана по-динамичен.

Напук на това обаче в 48-ата минута  Верея бе близо до откриване на резултата след хубава атака минала през Елиаш и Педро Еуженио завърши с удар на последния, а топката мина заплашително, но над напречната греда.

В 50-тата минута груба грешка на вратаря на Верея Пламен Колев позволи на Георги Божилов да открие резултата. Вратарят увисна след остро центриране на Александър Василев в наказателното поле.

В 69-ата минута  след няколко бързи паса топката стигна до непокрития Том, който стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

Само четири минути по-късно Берое можеше да удвои резултата.  Милисавлевич напредна и центрира, качвайки топката на главата на Божилов, но нападателят стреля в аут от пеналта.

Оттук нататък Верея се опита да  стигне поне до равенство, но Берое недопусна сериозна опасност пред Макенджиев и заслужено спечели срещата с 1:0.