3. Борбен Локо (Сф) не се даде на Берое (ВИДЕО)

Борбен Локо (Сф) не се даде на Берое (ВИДЕО)

Митков донесе точката за "червено-черните"

Берое и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в мач от третия кръг на efbet Лига, който се игра при изключително високи температури в Стара Загора, което повлия и на качеството на играта.

Заралии поведоха в първото положение в мача, като в 32-ата минута Симеон Мечев намери Абубакар Тунгара, който с глава преодоля Александър Любенов. "Железничарите" изравниха в 86-ата минута, когато Димитър Митков се възползва от добро центриране на Селсо Рапосо и неразчетени действия в защитата на Берое.

По този начин Берое събира 4 точки след три кръга, докато Локомотив София е с два пункта. В следващия кръг заралии са гости на ЦСКА в София, докато „железничарите“ посрещат Ботев Пловдив.

Темпото в началото на срещата не бе особено високо, като двата тима не успяха да създадат чисти голови положения.

Горещото време в Стара Загора, което в пика си достигна до 39ºC не позволи на "зелени" и "червено-черни" да разгърнат пълния си потенциал в атака.

В следващите минути играта стана малко по-груба и се накъса, а в рамките на само четири минути Станислав Тодоров раздаде три жълти картона.

В 32-ата минута Берое поведе с първото положение в срещата, след като от свободен удар на границата на наказателното поле Симеон Мечев центрира добре към Абубакар Тунгара, който изпревари Александър Любенов, и с глава насочи топката в мрежата.

Две минути по-късно заралии бяха близо и до второ попадение, след като Лукас Мартинс получи дълго подаване на контраатака, напредна и шутира, но защитник на Локомотив се намеси и изби в ъглов удар, от който не последва нищо.

В 36-ата минута Симеон Мечев видя празно пространство и стреля от дистанция, но много неточно.

Подобно на първата част, втората също започна без интригуващи положения, като високите температури отново имаха принос за това.

В 60-ата минута Илия Димитров получи центриране отляво и насочи топката с глава към вратата на Берое, но Иван Караджов спаси без проблеми.

В 67-ата минута Димитър Стоянов пробва късмета си от около 20 метра, но не сполучи.

13 минути по-късно Локомотив София бе близо до изравнително попадение, след като Карлос Франса получи на изгодна поцизия, стреля с глава, но не успя да натисне топката и я прати в аут.

В 86-ата минута Локомотив София достигна до изравнително попадение, след като Селсо Рапосо центрира към Димитър Митков, двама футболисти в зелено не успяха да изчистят и нападателят се озова сам срещу Иван Караджов, като със силен удар не му остави шанс.

Четири минути по-късно Александър Любенов показа добър рефлекс и спаси мощен удар на Симеон Мечев от дистанция.

Берое - Локомотив София 1:1
1:0 Тунгара 31
1:1 Митков 86

Берое: Караджов, Стоянов, Пиргов, Мартинс, Серкан, Тунгара, Траоре, Динков, Мечев, Георгиев и Николаев

Локомотив София: Любенов, Алън Диас, Найденов, Хаджиев, Орачев, Роча, Милошев, Рапосо, Бакалов, Димитров и Франса

Рибарски: Знаехме, че ще имаме шансове и ги оползотворихме