3. Ботев хлъзна Локо (Сф) за 2:0 под дъжда във Враца (видео)

Ботев хлъзна Локо (Сф) за 2:0 под дъжда във Враца (видео)

Втора победа за врачани у дома след попадения на Балтанов и Владинов

Ботев (Враца) победи с 2:0 у дома Локомотив (Сф) в среща от 24-ия кръг на А група. Успехът бе едва втори за тима на Тони Здравков пред собствена публика този сезон, но той бе много ценен, защото на практика гарантира оцеляването на врачани в елита. Лъчезар Балтанов и резервата Николай Владинов се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да донесат заслужен успех на Ботев.

Дъждът над Враца направи условията за игра много трудни и двата тима имаха проблеми при пасовете по земя. Ботев натискаше повече в началните минути, докато Локомотив разчиташе с дълги пасове зад защитата на домакините да изненада съперника.

Играчите на Тони Здравков осъзнаха, че по земя много трудно ще организират бързи атаки при подобно състояние на терена и се ориентираха към центрирания. За половин час обаче почти дузина изсипвания на топката в наказателното поле на Галев не доведоха до нищо опасно.

В 19-ата минута на мача публиката на стадиона показа подкрепата си за Стилиян Петров, скандирайки името на капитана на Астън Вила и България. Целият 24-ти кръг на А група преминава под надслов „Стенли, ние сме с теб!”.

Ботев създаде няколко половинчати шанса за гол, но Галев дори не трябваше да се намесва. Балтанов засече с глава едно центриране в аут, а Коконов бе изпреварен при центриране след добра триходова акция на врачани и не можа да нанесе удар.

Нападателят на домакините Румен Рангелов стъпи накриво и се контузи в 38-ата минута. Нещастието обаче бе компенсирано от колегите му, които стигнаха до гол в края на полувремето.

Илия Илиев пусна за Лъчезар Балтанов в центъра, халфът напредна премина между двама защитници и с премерен изстрел в долния десен ъгъл на вратата матира Валентин Галев за 1:0 в пола на Ботев.

Попадението бе първо за бившия играч на Левски с екипа на Ботев (Враца) в А група. Веднага след гола Николай Владинов замени контузения Румен Рангелов и именно резервата реши мача през втората част.

След паузата Локомотив организира веднага добра атака – Андрей Атанасов, който се появи вместо Антонио Павлов на почивката, проби отляво и пусна по земя към точката на дузпата, но защитник на Ботев успя да изчисти.

Ботев сякаш заигра без излишно напрежение след като поведе и това оказа благоприятно влияние върху играта на тима.

Врачани удвоиха аванса си в 52-ата минута. Коконов пусна за Илия Илиев в наказателното поле, опитният халф качи на главата на Николай Владинов и резервата прати в мрежата на гостите за 2:0.

Андрей Атанасов и Атанас Борносузов изпуснаха по едно изгодно положение пред двете врати веднага след гола. После дойдоха десетина по-спокойни минути, в които столичани натискаха, а домакините добре се бранеха.

Двата тима си размениха и по една греда в последните 20 минути. Първо друга резерва за Локомотив – Младен Стоев разтресе напречната греда зад Цветковски с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

След това Валентин Галев изби едно центриране от главата на Владинов, но кълбото падна в краката на Коконов, който с мощен изстрел нацели дясната греда и резултатът остана 2:0.

И Владо Манчев се появи в игра за последните 15 минути, но ветеранът също не можа да помогне на гостите да измъкнат нещо от двубоя.
Така Ботев (Враца) спечели едва втората си победа у дома през този сезон, докато Локомотив вече 8 поредни мача няма победа.

Ботев (Враца) вече натрупа 21 точки и задмина Монтана на 11-та позиция. Локомотив (София) остава 13-ти с 18 пункта.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия