3. Ботев (Пд) удари Славия в петата си контрола

Ботев (Пд) удари Славия в петата си контрола

Голмайстор за „канарчетата” стана Цезар Николас Валера Батиста

Ботев (Пловдив) победи Славия в петата си контрола от началото на лятната подготовка. Приятелският двубой се проведе на терена в Ракитово пред около 150 човека и завърши при резултат 1:0. Голмайстор стана  Цезар Николас Валера Батиста в края на първото полувреме.

До този момент „канарчетата” записаха две победи с 4:0 над Пирин (Разлог) и с 3:1 над Оборище (Панагюрище), както и една загуба с 0:1 от Пирин (Благоевград).

Отборът на Ботев (Пд) бе по-активният в днешната контрола и създаде повечето интересни положения.

Единственият гол в двубоя падна в 43-ата минута. „Канарчетата” проведоха отлична атака с по едно докосване. Нападението се разви отдясно с двойно на Варела към Колев, който с хитър пас изведе Варела на чиста позиция и уругваецът откри резултата.

През второто полувреме двата отбора имаха добри възможности да отбележат, но резултатът се запази.

Славистите приключиха двубоя по любопитен начин. „Белите” си събраха, удариха си главите и паднаха на земята.