3. Ботев (Враца) срази Локомотив (Пловдив) и записа първа победа през сезона (+СНИМКИ)

Врачанският тим спечели срещата с минималното 1:0

Отборът на Ботев (Враца) постигна първата си победа в родната „А” група през настоящия сезон, след като днес се наложи с минималното 1:0 като домакин на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца и бе от 6-ия кръг на българския шампионат. Завърналият се начело на Ботев - Антони Здравков, направи повторния си дебют като наставник на врачанския тим.

Началото на двубоя не бе особено вълнуващо и като се изключи един удар на Стефанов, който бе спасен от вратаря Иванов, в първите минути нямаше никакви по-чисти положения пред една от двете врати.

До средата на първата част не се стигна до нищо по-вълнуващо на терена, а в 30-ата минута домакините поведоха с 1:0. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на гостите, а Амендола с глава забоде топката във вратата на Локомотив (Пловдив).

До почивката домакините удържаха аванса си и така след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на Ботев (Враца).

Ботев започна по-силно през втората част и контролираше случващото се на терена в началните минути. В 52-ата минута Якимов можеше да увеличи аванса на своя тим, но ударът му не попадна в рамките на вратата.

В следващите минути авансът на домакините от един гол продължаваше да се запазва. Локомотив (Пловдив) така и не успяваше да намери начин, по който да достигне до попадение в мрежата на домакините.

До края на срещата Ботев (Враца) удържа преднината си и спечели двубоя с 1:0, като по този начин нанесе първа загуба на пловдивския тим в първенството през новия сезон.

След този успех Ботев (Враца) е с актив от 3 точки, като вече се намира на 14-ото място във временното подреждане. Локомотив (Пловдив) е 10-ти и остава със 7 пункта.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира