3. „Черноморец – Бургас” и „Унтерхахинг” направиха зрелищно 2:2 в контрола

„Черноморец – Бургас” и „Унтерхахинг” направиха зрелищно 2:2 в контрола

Първият мач на „акулите” в Австрия мина под знака на борбата за всяка първа топка, твърдите единоборства по целия терен и красивите четири гола, с които двата отбора зарадваха близо 500 - те зрители на стадиона в Кьосен.

Символичните домакини от Бургас започнаха много нахъсано срещата и още в 7-та минута Йохен Зайц проби отдясно, намери с точен пас Дяков, който технично премина вратаря и подаде към Матиас Морис, който от 3-4 метра намери мрежата на баварците. Последваха още две добри атаки на „акулите” но те не завършиха с ново попадение. Вместо това при една контраатака, футболистът на гостите Леандро остана непокрит и с глава успя да възстанови равенството.

Последва отново активизиране в редиците на бургаския тим и след изпълнение на ъглов удар в 25-та минута Тошев от малък ъгъл с глава за втори път провря топката в мрежата. Публиката стана на крака и аплодира възторжено това красиво ппопадение на нападателя. При следващата атака на момчетата на Красимир Балъков, Хектор Гонзалес стреля силно и с последни усилия вратарят Дариус Кампа успя да избие в корнер. До края на полувремето играта бе равностойна, като по-настоятелни бяха черноморци, но до нови опасности и голове не се стигна.

През второто полувреме нови 11 футболисти влязоха в игра за „Черноморец”. Първите минути на полувремето бяха за гостите, които в 49-та успяха да изравнят след неспасяем удар на Леандро, който отбеляза и първия гол за тима на Аугенталер.

В оставащите минути и двата отбора се опитаха да изтръгнат победата, но с добри изяви се отличиха и двамата вратари, като трябва да се отбележи че пълни 45 минути за бургазлии изигра Ник Дашев, който е само на 19 години. Най-чистото положение за промяна на резултата в полза на „акулите” бе в самия край на двубоя, когато Пламен Крумов напредна в наказателното поле и с топовен шут уцели страничната греда. Тимът от Бавария също можеше да се поздрави с успеха, но в последната минута Мютцел пропусна от удобна позиция.

След контролата всички футболисти на „Черноморец – Бургас” са без оплаквания. Утре отново отборът ще тренира на спортния комплекс в Кьосен, а в неделя - 18 юли от 18.00 часа местно време е поредната приятелска среща в Австрия срещу „Сваровски Ватенс”.
Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор