3. ДРАМА: Локо (Сф) надтича, пребори и надигра Ботев (Пд), но не вкара гол - 0:0 (ВИДЕО)

"Червено-черните" показаха вдъхновена игра, но малшансът ги лиши от победа

Локомотив София и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. И двата отбора играха атакуващо - отправиха 16 точни удара, но до гол така и не се стигна. Огромна заслуга за "сугите" мрежи имаха вратарите Александър Любенов и Георги Аргилашки.

Двата отбора влязоха доста активно в двубоя и още в 4-ата минута гостите можеха да открият резултата. Емануел Току пусна страхотен извеждащ пас към Маркиньос в наказателното поле, но вратарят Любенов се намеси отлично и с помощта и на Крачунов предотвратиха опасността.

Пропускът стресна домакините, които станаха още по-агресивни и подложиха гостите на напрежение. В 10-ата минута Виржил Пинсон от корнер пусна топката към "забравения" Александър Александров около точката на дузпата, но крилото на Локо Сф шутира неточно. 60секунди по-късно Селсо Рапосо проби отдясно и намери Виржил Пинсон в наказателното поле. С едно докосване той предостави чудесна топка на Октавио, но Аргилашки с блестяща реакция спаси.

Гостите получиха подарък от вратаря Любенов в 14-ата минута, но не се възползваха от него. Стражът на Локо Сф сгреши, след като бе пресиран отМаркиньос и топката отиде в Антоан Баруан. Нападателят на Ботев върна към Маркиньос, но Любенов се реваншира с чудесна намеса и спаси удара му.

Гредата пък попречи на домакините да поведат в 27-ата минута. Поредното добро слизане на Селсо Рапосо по десния фланг завърши с хитър пас зад отбраната, където изскочи Октавио. Ударът му обаче срещна напречната греда на вратата на Аргилашки.

До почивката добри възможности се откриха и пред двата отбора, но Мики Орачев и Антоан Баруан не показаха точен мерник, а удар на Тодор Неделев от фаул бе спасен от Любенов.

Домакините започнаха по-добре втората част и пропуснаха две изгодни положения в първите пет минути. Най-напред Виржил Пинсон надигра бранителите на пловдивчани и шутира до дясната греда на Аргилашки, който обаче внимаваше и изби. Малко след това нова атака на "червено-черните", в която отново беше замесен Пинсон, завърши с опит за техничен прехвърлящ удар на Александров. Стражът на Ботев обаче показа класа и запази вратата си "суха".

В 64-ата минута Александър Александров изскочи очи в очи с вратаря на гостите Аргилашки, но не успя да го преодолее, а после бе маркирана и засада. Видеоповторенията обаче показаха, че футболистът е бил в редовна позиция. Три минути след това Тодор Неделев получи топката пред дъгата на наказателното поле и шутира с левия крак, но Любенов изби в корнер влизащата под гредата топка.

Резервата на "канарчетата" Димитър Тонев бе близо до гола в 69-ата минута, след като отблизо засече с глава центриране от корнер, но ударът му не намери очертанията на вратата.

ЛОКОМОТИВ СФ - БОТЕВ ПД 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ СФ: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Рапосо, 5 Георгиос Катсикас, 6 Пламен Крачунов, 4 Мики Орачев, 44 Божидар Кацаров, 26 Красимир Милошев-капитан, 22 Владимир Семерджиев, 7 Александър Александров, 93 Виржил Пинсон, 58 Октавио

БОТЕВ ПД: 1 Георги Аргилашки, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 7 Маркиньос, 8 Тодор Неделев-капитан, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан, 17 Николай Минков, 18 Самюел Супрайен, 22 Реда Рабей, 24 Кевин Янсон

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан