3. Експресът от „Надежда” прегази немощните „шейхове” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Експресът от „Надежда” прегази немощните „шейхове” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив (София) разгроми Нефтохимик с 5:0 и временно се изкачи на 9-ото място

Локомотив (София) се изкачи на 9-ото място след разгромна победа над Нефтохимик – 5:0. Головете за столичните „железничари” срещу немощните „шейхове” отбелязаха защитникът Ранджелович, Бранеков от дузпа, активният Трифонов, Димитър Илиев и новото попълнение Камен Хаджиев.

Успехът временно качва „железничарите” с една позиция нагоре преди гостуването на Славия на „Герена” срещу Левски. Тимът от Северна София събира 28 точки и води с 1 пред „белите”.

Нефтохимик, който допусна 8 поредна загуба, вече е последен, 14-ти с 12 точки, колкото има и Пирин (Гоце Делчев), победил вчера Черно море.

С победата Локо (Сф) прекъсна лошата серия от три загуби у дома за първенство, като за първи път от 10 мача насам вкара повече от един гол.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

На стадиона в „Надежда” дойдоха около 500 зрители, като агитката на Нафтата наброяваше 16 души.

Локо (Сф) наложи превес от самото начало и още в 7-ата минута създаде положение пред вратата на Нефтохимик. Петър Димитров намери чудесно най-активния - Румен Трифонов, който шутира от движение и топката премина на милиметри над напречната греда. Три минути по-късно отново Трифонов потърси мрежата и пак стреля близо до рамката.

Нефтохимик осъществи най-добрата си атака в 19-ата минута, когато Живко Петков навлезе на скорост в пеналта и нанесе много силен удар след центриране на Емануил Манев отляво, като топката профуча покрай лявата греда и заблуди зрителите, тъй като се удари във външата страна на мрежата.

Локомотив откри резултата в 22-ата минута при изпълнение на корнер. Непокритият Ранджелович с отмерен удар под гредата с глава направи 1:0. Асистенцията бе на Гаел.

След като намали оборотите, докато „шейховете” атакуваха плахо, Локомотив избухна за две минути. В 37-ата Бранеков реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Станислав Жеков срещу Петър Димитров в наказателното поле. Новият играч на Нафтата получи и жълт картон.

Само минута по-късно авансът на „железничарите” стана класически. След пробив на Димитър Илиев и центриране пред пеналта Румен Трифонов овладя на скорост и от упор разстреля Георгиев от около бялата точка – 3:0.

Веднага след подновяването на играта домакините вкараха с лекота и четвърти гол. Том хитро пусна топката в наказателното поле, където Митко Илиев спокойно мина без нея покрай трима, овладя и хладнокръвно отбеляза за 4:0.

Нафтата можеше да върне единия гол в 51-ата минута, когато създаде втората опасност за вратата на Локо в мача. Шут на Манев от 30 метра премина на сантиметри над напречната греда и предизвика първите аплодисменти на 16-те фена на бургазлии.

Влезлият в 55-ата минута за Локомотив Даниел Генов обстрелва от малък ъгъл вратата на Нефтохимик три минути след това, но вратарят Георгиев успя да спаси.

Гостите опитаха да установят превес при 0:4, който се ограничи до по-продължително владеене на топката и леко териториално надмощие, без обаче никакви смислени атаки към Галев, с изключение на един удар Манев, който излезе в корнер.

В 79-ата минута стана 5:0. Тогава при изпълнение на свободен удар отдясно и стена от двама души Трифонов центрира меко, топката попадна на главата на Камен Хаджиев, който много технично с глава отклони топката в мрежата.

До края резултатът можеше да бъде още по-изразителен, но пропуски пред вратата на Нефтохимик направиха Трифонов, Гаел и Митко Илиев.

14 1 Нефтохимик 1962 Бургас
Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите